Нова голова Харківської ОДА Айна Тимчук — про заступників, міську та обласну владу

Нова голова Харківської ОДА Айна Тимчук — про заступників, міську та обласну владу

Нова голова Харківської ОДА Айна Тимчук — про заступників, міську та обласну владу
oblrada.kharkov.ua

Голова Харківської обласної державної адміністрації Айна Тимчук не виключає кадрових змін серед своїх заступників та сподівається на співпрацю з депутатами обласної ради.

Про це Тимчук розповіла 11 грудня на першому брифінгу для ЗМІ після призначення на посаду.

Після обрання Артура Товмасяна головою Харківської облради Тимчук висловила вдячність за роботу його попереднику Сергію Чернову, який очолював облраду три каденції поспіль. Вона назвала його "енциклопедією Харківської області" та зауважила, що їй знадобиться його підтримка.

"Мені особисто буде дуже потрібна ваша підтримка, ваші знання, ваш досвід, і я прошу мені повністю сприяти у моїй роботі в області", — сказала Тимчук.

Перша зустріч голови Харківської ОДА Айни Тимчук з журналістами: що розповіла
Суспільне Харків

Суспільне наводить основні тези голови Харківської ОДА Айни Тимчук — з сесії облради та спілкування з журналістами.

Про голову облради і пріоритети

Я готова конструктивно працювати з новим головою. Думаю, що ми будемо разом працювати. Я готова конструктивно працювати з усіма фракціями. Усіма, незалежно від політичного спрямування, які представлені в обласній раді. Я чекаю всі пропозиції, кожного депутата, кожну політичну силу, ми будемо разом відпрацьовувати свої плани на майбутнє.

Безумовно, моя головна позиція — в області має бути максимальна згуртованість усіх гілок влади, по-перше, у боротьбі з COVID, це сьогодні головне, це зрозуміло всім. І друге, як наслідок епідемії, це питання соціальної підтримки людей. Я думаю, ми будемо на першій же сесії вирішувати деякі питання соціальної підтримки. Я думаю, що депутати підтримають наші ініціативи, які будуть разом з головою обласної ради внесені на наступну вже сесію, я так сподіваюсь.

Сьогодні нічого важливішого за боротьбу з епідемію COVID, немає. Протистояння — це процес стихійний. Локдаун. Усе, щоб не відбувалося, навколо цього обертається, залежить від ситуації: і у бізнесі, і у соціальних виплатах, і у відсутності зайнятості. Все, щоб з нами не відбувалося, залежить від цього. Економічне зростання дуже важливе. І хочеться над цим попрацювати, над інвестиціями. Сьогодні ми в таких умовах, що багато процесів об'єктивно неможливі. Яким б були управлінцями, об'єктивно неможливо. Але планувати і прагнути цього ми будемо.

Нова голова Харківської ОДА Айна Тимчук — про заступників, міську та обласну владу
Суспільне Харків

Про попередника

Я не можу давати оцінки своєму попереднику (Олексію Кучеру). Я думаю, що він працював і робив усе, що від нього залежало на цій посаді. Я не можу їх дати об'єктивно, тому що я тільки два тижні пропрацювала на цій посаді, тому, щоб стан справ вивчити так, щоб давати оцінки, потрібен час.

Я не думаю, що якось негативно можна оцінювати, це буде ротація, він, безумовно, десь буде призначений далі на якусь посаду, талановита людина...

Про заступників

Зараз заступники усі працюють, які працювали. Відповідно до закону вони не звільнені. Але я думаю, що кадрова політика буде змінюватися. Буду змінювати деяких заступників. Не сьогодні, і не завтра. Ми не можемо зупинити область через якісь кадрові призначення. Але це, безумовно, буде відбуватися. Я думаю, що у Харківській області достатньо свого потенціалу фахового для того, щоб забезпечити усі напрямки роботи. І я на цьому наполягаю. Якщо знадобиться, буду привозити людей з інших регіонів.

Про взаємодію з обласною радою

При погодженні на посаду, і зараз, і завжди найголовніше сьогодні — це взаємодія з обласною радою. Це найголовніше для будь-якої обласної адміністрації. І районні адміністрації. Найважливіше. Ми подаємо, ми вносимо, депутати приймають. Щоб все було збалансовано, правильно, чітко, соціально направлено.

Про взаємодію з міською радою

Ми спілкуємося, ми співпрацюємо. Я думаю, що це той зараз буде унікальний випадок — коаліції немає на місцевому рівні в радах, поняття такого. Але в принципі, це коаліція. Я думаю, що сьогодні, як ніколи, і обласна адміністрація, і обласна рада, і міська рада будуть працювати в єдності.

Читайте також: Що відомо про Айну Тимчук

Жодного впливу жодна команда сьогодні не має на Харківську обласну адміністрацію і на мене особисто. Ніхто сьогодні, окрім президента, який призначив мене на цю посаду. І окрім депутатського корпусу, який, сподіваюся, буде мене підтримувати, ніхто більше ніякого впливу на мене не має. Ні в особистих стосунках, ні в робочих. Я думаю, що ви все це зрозумієте.

Не читайте якісь "розслідування", не розслідування, а просто потік інформації з різних років, різних джерел, взагалі не... Я не хочу не те, щоб виправдовуватися, я навіть не хочу про це говорити... В плані впливу — це виключено. І ви упевнитеся в цьому.

Перша зустріч голови Харківської ОДА Айни Тимчук з журналістами: що розповіла
Суспільне Харків

Про будівництво онкоцентру

Це дуже великий проєкт. І моя особиста думка — він дуже затратний, без коштів державного бюджету ми не зможемо його завершити. А 100 мільйонів гривень в кошторисі цього проєкту — це дуже мало. Вони будуть витрачені, але ефекту того, який потрібен, не побачимо. Це як я зараз розумію, але мені треба позайматися ще цим.

Тут не питання витратити 100 млн. Питання, щоб наблизитися до завершення, запустити або переглянути цей проєкт, чи залучити якісь кошти державного бюджету, може, інвестиційні. Бо його почали будувати, а сил у обласного бюджету завершити це величезне будівництво, фінансово дуже затратне, цього ресурсу просто немає. Його можна розкладати на роки, добра ідея, дуже класно, це дуже важливо, але потрібно зробити це так, щоб не постраждали інші галузі, видатки.

Про бюджет

Ми його зараз склали. За два тижні. Його не було. На той момент, коли я отримала адміністрацію у цьому стані, в якому вона перебувала, обласного бюджету не було. Зараз він зібраний.

На початок