Перейти до основного змісту
Суд Ірану заявив, що німецько-іранський дисидент помер до страти

Суд Ірану заявив, що німецько-іранський дисидент помер до страти

Джамшид Шармахд, Іран
Демонстрант тримає фотографію ірано-німецького громадянина Джамшида Шармахда, засудженого в Ірані до смертної кари, перед будівлею Міністерства закордонних справ Німеччини в Берліні 31 липня 2023 року. Getty Images/INA FASSBENDER/AFP

В Ірані заявляють, що німецько-іранський політолог Джамшид Шармахд помер до того, як у медіа повідомили про його страту.

Про це написало державне інформаційне агентство Ірану IRNA.

Речник судової влади Ірану Асгар Джахангір на пресконференції у вівторок, 5 листопада, заявив, що німецько-іранський політолог Джамшид Шармахд був готовий до виконання смертної кари, але помер до її здійснення.

"Щодо дій уряду Німеччини, ми повинні сказати, що судова система Ірану є незалежною і не дозволяє будь-якій іноземній державі втручатися в судовий процес. Це наше законне право переслідувати злочини наших власних громадян", — додав представник суду.

Іран визнав Джамшида Шармехда терористом, який нібито очолював групу, причетну до смертельного вибуху у 2008 році й планував інші теракти.

Смерть німецько-іранського громадянина загострила дипломатичні відносини між Тегераном і Берліном, влада Німеччини закрила консульства Ірану по всій країні.

Донька померлого Газель Шармахд вимагала доказів його страти та закликала до негайного повернення її батька.

Наприкінці жовтня ЗМІ повідомляли, що Іран стратив 69-річного німецько-іранського політолога після кількох років ув’язнення, що викликало обурення в Німеччині та за її межами.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що вбивство "знову показує, який нелюдський режим править у Тегерані: режим, що застосовує смерть проти своєї молоді, населення та іноземців". Вона також наголосила, що Берлін неодноразово попереджав, що страта німецького громадянина матиме серйозні наслідки.

Директор норвезької правозахисної організації Iran Human Rights Махмуд Амірі-Могаддам назвав страту "позасудовим вбивством заручника", метою якого є "приховування нещодавніх невдач" уряду Ірану. Він додав, що Шармахд був викрадений в ОАЕ і незаконно перевезений до Ірану, де його засудили до смерті без справедливого суду.

Європейський центр конституційних та прав людини заявив, що "незаконне викрадення Шармахда, його тортури, несправедливий суд і страта є прикладом численних злочинів іранського режиму".

Топ дня

Вибір редакції

На початок