Команда експрезидента США Дональда Трампа готує серію судових позовів, щоб оскаржити результати виборів президента США у разі перемоги віцепрезидентки Камали Гарріс.
Як пише The Times, величезні команди юристів обох сторін готові до боротьби, оскільки колишній президент робить усе можливе, щоб посіяти недовіру до системи голосування.
Зазначається, що Трамп і його союзники вже почали стверджувати про відсутність перевірки бюлетенів для голосування за кордоном або військових, що офіційні особи з виборів використовують дострокове голосування для фальсифікацій і що частини бюлетенів для голосування поштою в "хитких" штатах є нелегітимними.
За словами журналістів, штаб Трампа неодноразово представляв черги за поштовими бюлетенями на вимогу в окрузі Бакс, штат Пенсильванія, як форму придушення виборців.
The Times пише, що обидва кандидати витратили місяці на підготовку до судових баталій після виборів. Їхні команди складають потенційні позови і відповіді на них, оскільки результати цих виборів можуть стати найближчими за останні 25 років.
"Питання не в тому, чи будуть вони подавати ці позови, а в тому, чи дасть їм суд хоч найменший час", — сказав журналістам виконавчий директор Центру виборчих інновацій та досліджень Девід Беккер.
Видання пише, що демократи займають оборону, зробивши кілька власних юридичних кроків. Зокрема, у штаті Джорджія прихильники Гарріс успішно оскаржили нові правила виборчої комісії, яка підтримує Трампа, і могли б дати цьому органу більше влади.
Зазначається, що незвичайні закони штату Джорджія про голосування роблять його придатним для заяв про фальсифікацію виборів. У ньому немає дострокового голосування, а замість нього проводиться трудомістке голосування поштою.
Експерт з виборчого права і професор юридичного факультету Університету Пенсільванії Кері Майкл Морс розповів журналістам:
"Ми повинні очікувати сплеску місцевих судових розглядів по всьому штату відразу після виборів, і не тому, що ці позови заслуговують на увагу, а тому, що законодавство Пенсільванії рясніє такими можливостями", — сказав він.
Як пише The Guardian з посиланням на оточення Трампа, деякі радники республіканця порекомендували йому передчасно оголосити про перемогу на президентських виборах у ніч проти 6 листопада, якщо перші результати з ключових штатів будуть для нього сприятливими.
Дехто в оточенні Трампа вважає, що він нічого не втратить, якщо оголосить про перемогу, коли матиме перевагу в кілька сотень тисяч голосів у Пенсильванії або якщо закриті опитування республіканців вкажуть на можливість перемоги.
Водночас в оточенні експрезидента застерігають, що в разі невеликого розриву в ключових штатах Трамп має утриматись від заяв.
Видання пише, що наразі невідомо, яке рішення ухвалив для себе республіканець. Але джерела кажуть, що останнє слово буде саме за Трампом, і якщо він вирішить передчасно оголосити себе переможцем виборів, його не зможуть від цього відмовити.
Стежте за виборами у США на спеціальній сторінці на сайті Суспільного з мапою голосів, де в режимі реального часу будуть оновлюватись результати.
Читайте також: День виборів у США. Текстовий онлайн Суспільного
Вибори у США
Вибори у США заплановані на 5 листопада 2024 року. Основні конкуренти — колишній президент США Дональд Трамп (Республіканська партія) та чинна віцепрезидентка Камала Гарріс (Демократична партія).
19 липня Трамп офіційно погодився балотуватися у президенти США від Республіканської партії. Кандидатом у віцепрезиденти США Трамп обрав сенатора від штату Огайо Джей Ді Венса.
25 липня Камала Гарріс офіційно оголосила, що братиме участь у виборах президента США. Гарріс також обрала кандидатуру віцепрезидента. Це — Тім Волз, губернатор Міннесоти.
Вибори президента США відбуваються не шляхом прямого всенародного голосування, а через колегію вибірників. Найбільший вплив на результати виборів президента США мають так звані "штати-гойдалки", де, за прогнозами, перегони між Гарріс і Трампом будуть найзапеклішими: Пенсильванія, Джорджія, Північна Кароліна, Мічиган, Аризона, Вісконсин і Невада.