Перейти до основного змісту
У Міноборони відкрили перший Центр реінтеграції для звільнених військовополонених

У Міноборони відкрили перший Центр реінтеграції для звільнених військовополонених

Військовополонені. У Міноборони відкрили Центр реінтеграції для реабілітації захисників
Українські військові, звільнені з російського полону, обіймаються після обміну у неназваному місці на півночі України, 13 вересня 2024 року. REUTERS/Ukrainian Presidential Press Office

У системі Міністерства оборони України перший медичний заклад отримав статус Центру реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців.

Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.

Зазначається, що Центр надає медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу звільненим військовополоненим.

"Центр реінтеграції — це спеціалізований комплекс, який надає всі послуги в одному місці: медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу, а також там здійснюються реінтеграційні заходи та допомога в отриманні довідок та відновленні документів", — повідомив Умєров.

Він додав, що наразі Центр реінтеграції може прийняти 100 людей з можливістю розширення до 200 місць і більше.

"Ми також вже отримали перші пропозиції та побажання від військовослужбовців і медичного персоналу. Усі вони будуть враховані Департаментом охорони здоров’я Міноборони", — наголосив міністр оборони.

21 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна наразі змогла повернути з російського полону загалом 3767 людей. Майже всі вони потребують тривалого лікування та реабілітації.

Україна 18 жовтня провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових.

Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, "особливість" цього обміну в тому, що додому повернулися й ті українці, які отримали так звані "вироки" та були "засуджені" в РФ.

"28 до тривалих термінів, а 20 — до довічного ув’язнення за захист власної землі від агресора", — йшлося в заяві.

Серед звільнених 69 солдатів та сержантів та 26 офіцерів. Це нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони.

Також додому повернули правозахисника, журналіста, активіста й співзасновника Центру прав людини ZMINA Максима Буткевича.

Також 18 жовтня в Україну повернули тіла 501 загиблого українського військового.

До того попередній обмін військовополоненими між Україною та РФ відбувся 14 вересня. Тоді Україна повернула 103 полонених, з них 23 "азовців".

Топ дня

Вибір редакції

На початок