Перейти до основного змісту
"Я проголосувала сьогодні": чому сотні американок відвідують могилу Сьюзен Ентоні під час виборів у США

"Я проголосувала сьогодні": чому сотні американок відвідують могилу Сьюзен Ентоні під час виборів у США

Надгробок Сьюзен Б. Ентоні
Надгробок Сьюзен Б. Ентоні прикрашений наклейками "Я голосував сьогодні" після початку дострокового голосування в в Рочестері, штат Нью-Йорк, США, 29 жовтня 2024 року. Х/Jennifer Lewke

Сотні громадянок Сполучених Штатів Америки (США) почали відвідувати могилу суфражистки Сьюзен Б. Ентоні та залишати наліпки "Я проголосувала сьогодні" на її надгробку. Це певна традиція на честь жінки, яка виступала за права жінок брати участь у виборах.

Про це повідомляє американська газета The Washington Post.

В американському штаті Нью-Йорк в місті Рочестер розташований Національний музей і дім Сьюзен Б. Ентоні. Вона написала поправку до Конституції, яка дала жінкам право голосу під час виборів. Проте сама жінка не дожила до моменту ухвалення цього закону.

Традиція наклеювати наклейки "I voted today" (Я проголосувала/проголосував сьогодні — з англ.) на надгробках Ентоні та її сестри Мері набула популярності під час виборів 2016 року, коли Гілларі Клінтон була кандидатом у президенти від Демократичної партії. Того року могилу відвідали понад 10 000 людей, залишивши стільки ж наліпок

У 2020 році історія повторилася. До могили суфражистки прийшло ще більше людей. Тоді були не тільки вибори, а й сторіччя з дня ухвалення поправки, яка дозволила голосувати жінкам на рівні з чоловіками.

Американки почали залишати наліпки "Я проголосувала сьогодні" на надгробку суфражистки
Двадцятирічна американка Кеті Полфлейт розміщує наклейку "Я голосувала" на могилі захисниці прав жінок Сьюзан Б. Ентоні в Рочестері, штат Нью-Йорк, США, 2 листопада 2020 року. AP/Ted Shaffrey

Цього року очікують до 15 000 відвідувачів. Тепер наліпки дозволять наліплювати на спеціальному прозорому щитку, щоб захистити надгробки від пошкоджень. Річ у тому, що музей вперше став місцем дострокового голосування для жителів округу Монро.

Нове виборче місце стає популярнішим, оскільки кандидатка у президенти Камала Гарріс претендує на посаду першої в історії жінкою, яка обійме посаду президента США.

Сьюзен Б. Ентоні народилася у 1820 році та все життя боролася з рабством, а також права жінок голосувати. Одного разу її заарештували за спробу проголосувати на виборах у 1872 році.

Що відомо про президентські вибори в США 2024

Вибори у США заплановані на 5 листопада 2024 року. Основні конкуренти — колишній президент США Дональд Трамп (Республіканська партія) та чинна віцепрезидентка Камала Гарріс (Демократична партія).

19 липня Трамп офіційно погодився балотуватися у президенти США від Республіканської партії. Кандидатом у віцепрезиденти США Трамп обрав сенатора від штату Огайо Джей Ді Венса.

25 липня Камала Гарріс офіційно оголосила, що братиме участь у виборах президента США. Гарріс також обрала кандидатуру віцепрезидента. Це — Тім Волз, губернатор Міннесоти.

У США поширена практика голосування поштою (людині надсилають бюлетень, вона його заповнює та пересилає на виборчу дільницю) чи через email. Тож багато американців голосують заздалегідь, також можуть проголосувати з дому, якщо до дільниці не дістатися — наприклад, через погану погоду чи якщо в виборця є інвалідність. Голосування в Орегоні та Вашингтоні майже повністю здійснюється поштою або шляхом видачі бюлетенів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок