Перейти до основного змісту
США оголосили про розміщення нового військового контингенту на Близькому сході

США оголосили про розміщення нового військового контингенту на Близькому сході

військовий літак США
Літак C-2A Greyhound приземляється на польотну палубу USS Theodore Roosevelt, 22 липня 2024 року. Міноборони США

Першого листопада Сполучені Штати Америки (США) оголосили про розгортання на Близькому Сході додаткових військових сил і засобів, включаючи есмінці, системи ПРО та дальні бомбардувальники B-52 як попередження Ірану.

Про це йдеться у заяві речника Пентагону генерал-майора Пета Райдера.

За його словами, війська "почнуть прибувати найближчими місяцями". Він не сказав, скільки американських військовослужбовців буде в регіоні після змін, але відомо, що нині там перебуває 43 000 американських солдат.

Додаткові ресурси будуть використані на додаток до попередніх заходів, вжитих США для підтримки Ізраїлю на Близькому Сході, включаючи розгорнуту наприкінці минулого місяця систему протиракетної оборони THAAD, якою керують американські війська на місцях.

"Міністр Остін продовжує чітко наголошувати, що якщо Іран, його партнери або довірені особи скористаються цим моментом, щоб націлитися на американський персонал або інтереси в регіоні, Сполучені Штати вживуть усіх необхідних заходів для захисту нашого народу, — сказав Райдер.

Авіаносець USS Abraham Lincoln і три есмінці ВМС у його ударній групі збираються покинути води Близького Сходу до середини листопада, повернувшись у свій порт приписки в Сан-Дієго, повідомляє Associated Press.

Після початку війни між Ізраїлем та ХАМАСом 7 жовтня 2023 року ізраїльські військові почали військову операцію у Секторі Гази. Як заявляють премʼєр-міністр Беньямін Нетаньяху та міністр оборони Йоав Галлант, головна мета військових — знищити угрупування ХАМАС, яке Ізраїль вважає "терористичним". Відтоді військові уражають інфраструктуру організації на території Сектору Гази та вбиває представників ХАМАСу.

Ізраїль заявляє, що Іран підтримує угрупування ХАМАС та "Хезболла". Вони своєю чергою атакують територію Ізраїлю, а США допомагають відбивати ці атаки.

Масована ракетна атака Ірану на Ізраїль 1 жовтня

Напередодні Іран здійснив масований обстріл Ізраїлю. У місії Ірану в ООН заявили, якщо Ізраїль наважиться відповісти, то отримає "нищівні" наслідки й назвали цей ракетний удар "законною та раціональною відповіддю сіоністському режиму" на "напади на іранських громадян" та посягали на суверенітет Ірану.

Раніше у Білому домі припускали, що Іран готується вдарити балістичними ракетами по Ізраїлю. За словами джерел серед представників ізраїльського уряду та двох офіційних осіб США, Іран готовий розпочати атаку на Ізраїль у "найближчі години".

1 жовтня армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочала наземну операцію "Стріли півночі" на півдні Лівану. Там почалися рейди проти обʼєктів та інфраструктури угрупування "Хезболла".

Ізраїль почав атаку проти Ірану зранку 26 жовтня. Це відповідь на масовану атаку балістичними ракетами 1 жовтня. У своїй заяві Армія оборони Ізраїлю звинувачує Іран у "безперервних атаках", які тривають місяцями, а також у підтримці угрупувань, які часто обстрілюють територію Ізраїлю.

Топ дня

Вибір редакції

На початок