"Нестабільний графік, брудні салони, нахабні водії" - коментарі сумчан у соцмережах щодо маршруток

"Нестабільний графік, брудні салони, нахабні водії" - коментарі сумчан у соцмережах щодо маршруток

"Нестабільний графік, брудні салони, нахабні водії" - коментарі сумчан у соцмережах щодо маршруток
Суспільне Суми

Здорожчання вартості проїзду в маршрутках Сум викликало бурхливе обговорення в соцмережах. Адже маршрутки - наймасовіший вид громадського транспорту в місті. Чи є вони проблемою для міста - пропонуємо в цьому матеріалі найпопулярніші та найцікавіші думки читачів сторінки Суспільного Суми у Facebook на цю тему.

Маршруток не дочекатися

Однією з найпопулярніших проблем, які обговорювали сумчани в коментарях, це поганий розклад, а подекуди - його відсутність.

"Є фото черги на Баранівку, туди маршрутки стали їздити дуже рідко, кажуть – не вигідно. Після 19 години вони не їздять зовсім", – пише в коментарях сум'янка Зоя Лиманчук.

Думка сумчан: маршрутки в Сумах - це проблема чи безвихідь
Черга на маршрутку на Баранівку. Фейсбук: Зоя Лиманчук

"Дуже рідко ходять маршрутки на Баранівку, а ввечері й говорити нічого. Якщо випадково її побачиш, то не факт, що вона зупиниться. Не через проблеми з COVID-19, а просто так", – висловлює невдоволення Лара Стешенко.

На Чернеччину, пишуть, теж маршрутки їздять поза розкладом.

"В. Чернеччина. У вихідний день простояли на морозі, не було двох маршруток поспіль. Замерзли, доїхали попуткою. Ходять як хочуть", – зазначає в коментарях Тетяна Вожегова.

"Нестабільний графік, брудні салони, нахабні водії" - коментарі сумчан щодо маршруток у соцмережах
Суспільне Суми

Дописувачі Суспільного зазначають, що у пізній час та на вихідних дістатись у різні куточки міста на маршрутці буде важко.

"Виїхати після 20.00, а то і після 19.00 майже з області фантастики. Я вже не кажу про те, коли працюєш до 21.00 і додому потрапити – це черговий квест", – коментує Оксана Бешевець.

"Вимикають трекер і після 18.00 вже навіть деякі не спіймати. І це "Прокошка", навіть не Курська. Майже центр. З Прокоф'єва на Черепіна взагалі нічого немає. А на "Хімік" та ж історія: 17 випаровується", – пише Олена Москаленко.

"Після 21.00 з центру не виїхати, на 12 мікрорайон", – пише Дмитро Ауманн.

Окреме питання – транспорт до нещодавно приєднаних до Сумської ОТГ сіл. Наприклад, користувачі невдоволені добиранням до села Піщане.

"Нестабільний графік, брудні салони, нахабні водії" - коментарі сумчан щодо маршруток у соцмережах
Суспільне Суми

"Розкажу приклад того, що ми самі робимо собі ''щастя''. 51 маршрут. В силу обставин, на нього зараз поставили додатковий комунальний автобус – зручний, комфортний і з даху (о диво!) на голову нічого не тече. Скористалась сьогодні цією неймовірною нагодою відчути себе людиною за ті самі гроші ще й квиток отримала! Так от, я відволіклась. Автобус їхав пустим, бо за 10 хвилин до того проїхала маршрутка(вже не знаю це навмисно так придумано чи просто недоопрацьований графік) і забрала геть усіх і навіть більше, ніж дозволяють правила і здоровий глузд. В задачці питання: як надовго мешканці Піщаного мають хочаб теоретичну можливість їздити в нормальному транспорті?", – розповідає в коментарях користувачка Lanu Svit.

"Бруд, протяг, дірки в даху та підлозі" – сумчани про маршрутки

Ще один аспект, який чи не найбільше не влаштовує сумчан – це стан маршруток.

"Навіщо розповідати? Зайдіть в будь-яку маршрутку з камерою під час зливи та зніміть сюжет. Тече на пасажирів вода. А віковий бруд! Влітку сісти в білій сукні або штанях на сидіння? Їх же не прали з від першого дня випуску! Далі, іржаві корита, гума лиса, перевантажені так що ресори лопаються! І ще й газовий балон знизу", – висловлюється Ксенія Величко.

У січні 2020-го року маршрутка врізалася в електроопору. Травмувалися пасажири.

"Вони всі в жахливому стані. Щілини з усіх дверей, салони брудні, сидіння несправні", - поше Антоніна Кругляк.

"Нестабільний графік, брудні салони, нахабні водії" - коментарі сумчан у соцмережах щодо маршруток
Маршрут №18. Facebook: Женя Ященко

"Коли піднімали тарифи з 3 грн., обіцяли, що якість обслуговування та комфорт у салонах покращиться! І що?! Підняли до 4 грн., потім до 5-ти, а маршрутки все гірше і гірше. Тому що нічого не вкладається в закупівлю нових машин.Тільки підлатали якось-такось, і все, а потім колеса відлітають", - вважає Світлана Ракітіна.

"Маршрутки дуже старі, підлога в дірках, двері не зачиняються щільно, таке відчуття, що зараз розвалиться, хотілося б кращого транспорту. Я за комунальний транспорт", - пише Катерина Зубарева.

"Нестабільний графік, брудні салони, нахабні водії" - коментарі сумчан щодо маршруток у соцмережах
Facebook

Школярі та інші "пільговики"

Дописувачі Суспільного в коментарях зазначають, що водії маршрутних таксі на їхніх очах не пускали в салон школярів без учнівського за пільговою ціною чи просто не зупинялись, коли транспорт "ловить" дитина.

"У мене школяр 3 класу, і "здирають" 5 гривень за проїзд, дуже рідко їздить за 2. Якщо сама зупиняє маршрутку, деякі навіть на зупиняються", - пише Антоніна Давидова.

"Я - інвалід 2-ї групи, мене відмовляються возити безкоштовно. Кажуть, що 1-ша група безкоштовно", - пише Eduard Zavgorodnii.

"Для людей з колясками або у візку це взагалі жах, а не громадський транспорт. Мабуть, тому і не розвивають парки, щоб люди нікуди не хотіли їхати, а гуляли по своєму району", - написав Віталій Романов.

Водії маршруток

У квітні 2020-го року водія маршрутки, на якого поліцейські склали 2 протоколи, суд оштрафував на понад 10 тис. грн.

"Водії, здебільшого, агресивні, роздратовані, ніякої поваги до пасажирів. Інтервал руху взагалі зрозуміти не можна. Про масковий режим і говорити нічого", -вважає Ніна Гулій.

"Водії просто ігнорують людей на зупинці (це про зупинку на Героїв Крут перед Берізкою) Біля "Еко маркета" на світлофорі виїзджають на другу полосу і шурують...", - пише Tatiana Davidenko.

"Водії, на жаль, далеко не всі доброзичливі. Мабудь тому, що на таких розвалюхах треба іздити по місту, ще й план виконувати!" - пише Світлана Ракітіна.

"В маршрутках часто пахне газом; а водії ведуть себе на дорозі так, ніби за кермом гоночного боліда і ПДР їм не писані!!!!!" - коментує Nataliia Bilokur.

"Мене бісить, коли водії маршруток палять у салоні. Навіть на кінцевій зупинці, коли можна вийти на вулицю... і навіть, коли в салоні вагітні та діти. На зауваження не реагують, навіть не вибачаються. Це стосується водіїв 56, 18 та 22 маршрутів. Вибачте шановні, але заборона палити за кермом є навіть у ПДР", - пише Екатерина Зелинская-Любченко.

"Нам в транспорті не жити" і "нема ніякої проблеми з маршрутками"

"Немає ніякої проблеми з маршрутками. Є проблема з міським головою і депутатами міської ради. Але народ обрав. Цей вибір сум'ян свідомий. Ну так користуйтеся і не скіглітє", - пише Alex Scherschak.

"Тепер в час наш, нам все не так, але ж нам не жити в транспоті цьому і не гуляти весілля, я думаю, що для однієі зупинки можна потерпіти, це не важко, а потерпіти можна. Ми не боги і не герої, а це - життя", - вважає Людмила Пелих.

Що відомо

  • У Сумах хочуть підняти ціну на проїзд у маршрутках. Вартість буде коливатися: за умов карантину і без нього. З відповідними вимогами звернулися до міської влади приватні перевізники.
  • На міських маршрутах Сум наразі працює десять приватних перевізників: обслуговують 34 міських маршрути.
  • Про особливості формування тарифу на проїзд в маршрутках Сум в ефірі Українського радіо Суми говорили координатор ГО “Сумська платформа реформ” Максим Корнієнко та голова Асоціації платників податків Сумщини Андрій Фролков.

Вибір редакції

На початок