У ДРАМіКОМі відбулася прем’єра першої вистави за сучасною драматургією на патріотичну тематику

У ДРАМіКОМі відбулася прем’єра першої вистави за сучасною драматургією на патріотичну тематику

У ДРАМіКОМі відбулася прем’єра першої вистави за сучасною драматургією на патріотичну тематику Суспільне

Вистава за п’єсою Наталії Ворожбит "Саша, винеси сміття!” в дніпровському театрі ДРАМіКОМ стала першою виставою за сучасною драматургією на патріотичну тематику. Про це Суспільному Дніпро розповів режисер Артур Опрятний.

Це історія про сучасну сім'ю. В родині військовослужбовця йде з життя батько, чоловік. Вистава звертається до питань родини, кохання, любові до Батьківщини. Шукати матеріал, щоб показати родини в умовах війни, почали у серпні цього року, а вже у вересні стали до роботи.

"Ідея поставити виставу про події, які відбуваються зараз в Україні, виникла у нашого керівника Сергія Володимировича Мазаного. Я тоді почав шукати п'єсу, і ця мене зацікавила. Я одразу відчув, як виглядати повинно було. Костюми, ідея виникла у мене, сценографія. За допомогою я звернувся до Ігоря Рувинського, ми в парі з ним сценографи, він допомагав реалізовувати мою ідею. Костюми робила Олена Попова, вона грає головну роль — Катерину", – розповів режисер Артур Опрятний.

Один із акторів вистави, Ігор Шульга, каже, що на ті питання, яке життя поставило його герою, відповів би так само, як і його персонаж.

“Я не воював, але у мене воював рідний брат, у мене воював двоюрідний брат. Я допомагав волонтерам, які збирали їх. Я був на Майдані, був у Києві. Тобто для мене це жива історія, в якій я безпосередньо брав участь, і моя позиція кінцева з цього приводу. Тому я розумію свого героя”, – розповів актор.

Психологиня Дар’я Бережанська працює в обласному військкоматі із членами родин загиблих. Каже, що до театру ходить рідко, але цю виставу пропустити не могла.

"Я заінтригована, тому йду побачити щось для себе нове. Чиєсь бачення цієї теми. Яке воно? В нас у всіх є якесь бачення тих чи інших питань. Мені цікаво, як це висвітлять актори”, – сказала Дар’я.

Переглянути виставу “Саша, винеси сміття!” можна буде ще раз у новому році.

Читайте також

"ОсобливаЯ". У Дніпрі відкрили фотовиставку з історіями жінок, які руйнують гендерні стереотипи

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше