Жизель Пеліко виступила в суді у справі про групові зґвалтування у Франції

Жизель Пеліко виступила в суді у справі про групові зґвалтування у Франції

Жизель Пеліко
Жизель Пеліко виходить із зали суду між засіданнями разом зі своїм адвокатом, 23 жовтня 2024 року, Франція. Getty Images/CHRISTOPHE SIMON

72-річна Жизель Пеліко у середу виступила в суді Авіньйона у Франції, де триває процес, що привернув увагу французької громадськості. У своїй промові вона закликала жертв сексуального насильства не відчувати сорому і сміливо захищати свої права.

Про це пише ВВС.

"Сором — це не для нас, а для них", — сказала вона, вказуючи на підсудних.

Пеліко стала символом боротьби проти сексуального насильства у Франції, змагаючись за відкритий судовий процес і публікацію відеоматеріалів, які є доказами у справі.

Колишній чоловік Жизель, Домінік Пеліко, визнав, що протягом майже десяти років він накачував її наркотиками та організовував зустрічі з іншими чоловіками, які знущалися з неї. Він був затриманий у 2020 році, коли поліція виявила відеозаписи його злочинів.

"Як ти міг мене так зрадити?" — звернулася Пеліко до колишнього чоловіка під час свого виступу в суді.

Вона розповіла, що довгий час не підозрювала, що її слабкість і втома були спричинені дією препаратів, які їй потайки давав чоловік.

Справа викликала величезний суспільний резонанс. У Франції відбулися марші на підтримку Жизель Пеліко, а кілька феміністичних організацій закликали уряд до посилення законодавства щодо сексуального насильства.

Суд розпочався 2 вересня. Попри тривалі щоденні слухання, засідання завершилося лише наполовину через кількість обвинувачених, яких потрібно допитати. Вирок очікується наприкінці грудня.

Подробиці справи

4 вересня у Франції розпочали судовий процес над 71-річним Домініком Пеліко, який за останнє десятиліття організував близько 100 випадків зґвалтування своєї дружини. Під час них жінка була непритомною через наркотики, які давав їй чоловік.

Разом із Пеліко перед судом постали 50 чоловіків у віці від 26 до 74 років, які у період з 2011 по 2022 роки зґвалтували Жизель понад 90 разів. Одних звинувачують у одноразовому зґвалтуванні жертви, а інших – у шестикратному зґвалтуванні. Серед заарештованих є депутат місцевої ради, журналіст, колишній поліціянт, тюремний охоронець, військовий, пожежник і державний службовець.

Про насильство над собою Жизель дізналася тільки 2020 року від поліції, яка виявила докази злочинів чоловіка, розслідуючи інший епізод за його участю. Домініка Пеліко викрили лише тоді, коли охоронець спіймав його на зніманні відео під спідницями жінок в супермаркеті. Тоді його заарештували і виявили злочини, які він скоював проти своєї дружини, з якою проживав 50 років.

Детективи виявили на USB-накопичувачі файл із позначкою "Abuses". Він містив близько 20 тис. зображень і фільмів, на яких його дружину зґвалтували до 100 разів.

Поліція викликала жінку і попередила її, що збирається показати їй жахливі зображення з комп’ютера її чоловіка, і спочатку "вона не впізнала жінку на зображеннях. Вона не розуміла, хто це, і їй сказали: "Це ви". На суді в Авіньйоні Жизель Пеліко заявила, що поліція врятувала їй життя.

Жизель Пеліко розповіла в суді, як вона страждала від незрозумілих провалів у пам'яті та гінекологічних проблем протягом багатьох років, перш ніж дізналася, як її чоловік жорстоко поводився з нею. Вона вважала, що ці ознаки можуть свідчити про рак.

У документах, представлених суду, вказано, що Домінік Пеліко зізнався поліції, що отримував задоволення, спостерігаючи, як інші чоловіки займаються сексом з його дружиною, що перебувала у несвідомому стані.

Домінік Пеліко сказав, що всі чоловіки знали, що його дружина була під дією наркотиків і була без свідомості. Поліція вважає, що він встановив суворі правила, зокрема те, що чоловіки не повинні пахнути парфумами або димом, який міг би розбудити його дружину, і що вони не повинні використовувати презервативи.

Деякі фігуранти справи оскаржують обвинувачення у зґвалтуванні, стверджуючи, що вважали пару французів свінгерами, а акти насильства "втіленням сексуальних фантазій, на які давала згоду Жизель".

Жизель Пеліко наполягла на тому, аби медіа використовували її повне ім’я, попри поширену практику його приховувати, аби захистити жертву насилля. Вона також захотіла, аби судові засідання відбувалися у відкритому режимі. Свою позицію жінка пояснила бажанням розповісти світові про злочини.

Жизель Пеліко отримала широку підтримку за її сміливість, по всій Франції почалися акції на її підтримку.

На початок