Грошова допомога підприємцям і відтермінування касових апаратів: Зеленський підписав два закони

Грошова допомога підприємцям і відтермінування касових апаратів: Зеленський підписав два закони

Грошова допомога підприємцям і відтермінування касових апаратів: Зеленський підписав два закони УНІАН

Володимир Зеленський підписав закони для підтримки громадян і бізнесу у період дії карантинних заходів, запроваджених для запобігання поширенню COVID-19. Також президент поставив підпис під законом, який відтерміновує обов’язкове введення касових апаратів для ФОПів.

Допомога під час карантину

Як повідомляє пресслужба президента, законопроєкти, спрямовані на допомогу бізнесу під час карантину, були ухвалені Верховною Радою 4 грудня 2020 року.

Зокрема, закон № 1071-ІХ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тисяч гривень найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні через запровадження карантинних обмежень, а також фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу внаслідок карантину. При цьому ФОПи не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менше ніж за три місяці до набрання чинності цим законом, якщо у 2020 році сплатили єдиний страховий внесок (ЄСВ) за себе менше ніж за три місяці, а також, якщо їхній вид діяльності не підпадає під карантинні обмеження.

Окрім того, документ передбачає виділення одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину. При цьому розмір допомоги вираховується пропорційно скороченню робочого часу працівника, але не може перевищувати 8 тисяч гривень.

Також закон передбачає одноразову компенсацію бізнесу та громадянам для відшкодування витрат, понесених на сплату ЄСВ. При цьому розмір одноразової компенсації становитиме середньомісячну суму ЄСВ з розрахунків останніх 10 місяців. Окрім того, закон передбачає продовження дії ліцензій компаніям на продаж алкоголю на період карантину, а також протягом трьох місяців після його закінчення.

Як зазначається у повідомленні, компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від запровадження карантинних обмежень.

Окрім того, Зеленський підписав закон № 1072-ІХ, який передбачає низку податкових стимулів для громадян, малого й середнього бізнесу на період можливого оголошення карантину.

Зокрема, законом списується податковий борг платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за всіма податками та зборами не перевищує 3060 гривень. Також платники єдиного податку І групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року. Окрім того, закон відтерміновує до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, що в загальній сумі не перевищує 6800 гривень.

"Ці податкові стимули допоможуть бізнесу не накопичити податкові борги, якщо доведеться призупинити діяльність. У комплексі з іншими законопроєктами це дасть змогу підприємцям підготуватися до можливого локдауну і пройти його без серйозних втрат", – зазначається у повідомленні.

Відтермінування касових апаратів

Також президент підписав закон № 1017-ІХ щодо відтермінування обов'язкового застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку.

"До 1 січня 2022 року відтерміновано обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування", – повідомляє пресслужба президента.

Зокрема, закон скасовує штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів у реєстраторах розрахункових операцій. Окрім того, документ продовжує до 1 січня 2022 року застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО під час проведення розрахункових операцій.

Що відомо

  • Верховна рада у першому читанні та в цілому підтримала ініційований президентом Зеленським законопроєкт №4439-д щодо відтермінування обов’язкового застосування касових апаратів фізичними особами-підприємцями.
  • Проєктом закону пропонується відтермінування до 1 січня 2022 року обов'язкового застосування касових апаратів для фізичних осіб-підприємців, що є платниками єдиного податку другої-четвертої груп.
  • Також законом скасовуються штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО).

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди