НАТО зараз не підтверджує участь солдатів КНДР у війні в Україні — Рютте

НАТО зараз не підтверджує участь солдатів КНДР у війні в Україні — Рютте

Марк Рютте
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на пресконференції в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, Бельгія, 1 жовтня 2024 року. REUTERS/Yves Herman

Північноатлантичний альянс (НАТО), поки що, не підтверджує участь північнокорейських військових на стороні Росії у війні проти України.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час брифінгу у Брюсселі 18 жовтня.

За його словами, в Альянсі спостерігають за цією ситуацією у тісному контакті з Південною Кореєю, а також іншими колегами із Тихоокеанського регіону.

"Я зараз хочу сказати, що ми не можемо підтвердити ці повідомлення, зокрема щодо того, що Північна Корея зараз намагається надати таку допомогу Росії", — сказав він.

Водночас генсек не виключає, що солдати КНДР можуть опинитися на полі бою на боці Росії.

"Це означатиме, що вони лише підливатимуть масла в вогонь в цьому конфлікті", — додав він.

Що відомо про участь солдату КНДР на стороні Росії

13 жовтня президент Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Уже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.

14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року.

Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.

Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на брифінгу 17 жовтня сказав, що на боці Росії воюють не найманці з Північної Кореї, а повноцінні військові підрозділи.

На початок