Чому деякі тварини мають імунітет до коронавірусу. Пояснюють вчені

Чому деякі тварини мають імунітет до коронавірусу. Пояснюють вчені

Чому деякі тварини мають імунітет до коронавірусу. Пояснюють вчені
. Ілюстративне фото, Unsplash

Учені зі Стенфордського університету в США встановили, що деякі види тварин, зокрема свині, пацюки, кури та качки, менш схильні або мають імунітет до коронавірусу.

За результатами дослідження, опублікованого в науковому журналі PLoS Computational Biology, науковці встановили, що вірус SARS-CoV-2 вражає кілька видів тварин, зокрема і людину. Як наголошують дослідники, першим кроком в інфекційному циклі COVID-19 є взаємодія вірусного білка і рецепторного білка на мембрані клітини-господаря.

"Ми виявили, що види, які не сприйнятливі до інфекції SARS-CoV-2, мають неконсервативні мутації в декількох амінокислотних залишках ACE2Ангіотензинперетворюючий фермент 2 – білок, який кодується геном ACE2, розташованим у людини на X-хромосомі. ", – зазначено у звіті вчених.

Дослідники пояснили, що коронавірус потрапляє в клітини людини через рецептори ACE2. Вивчивши 28 видів тварин, з якими людина найчастіше вступає в контакт, дослідники виявили у них аналогічні рецептори. Так, найбільш схожі на людські рецептори має шимпанзе (схожість 99,5%), а найменш – золоті рибки (72%).

Аналіз цих рецепторів виявив мутації, що перешкоджають встановленню зв’язку з вірусом і, відповідно, проникненню інфекції в клітину. Вчені так само не виключають подальші мутації коронавірусу і поява нових штамів.

Важкий гострий респіраторний синдром – SARS-CoV-2 – є причиною глобальної пандемії, яким інфіковано понад 66 мільйонів осіб у більш ніж 180 країнах світу. Вважається, що, як і інші коронавіруси, SARS-CoV-2 передався людині від диких тварин.

Що відомо

  • У Північній Ютландії на 63 фермах, які займаються розведенням норок, виявили новий штам збудника COVID-19. З’ясувалось, що він має мутації, які відрізняють його від решти раніше виявлених штамів коронавірусу. Після цього уряд Данії розпорядився знищити всіх норок, оскільки мутований вірус може звести нанівець зусилля зі створення вакцини, проте зоозахисники розкритикували такі наміри.
На початок