Компанія Boeing оголосила про скорочення 17 тисяч робочих місць, відтермінування першої поставки літака 777X на рік і збитки в розмірі 5 мільярдів доларів за третій квартал, оскільки через місячний страйк ситуація у компанії продовжує погіршуватися.
Про це пише Reuters.
Генеральний директор Boeing Келлі Ортберг у своєму зверненні до працівників зазначив, що компанія змушена скоротити робочу силу, щоб відповідати фінансовим реаліям, оскільки страйк 33 тисяч працівників Західного узбережжя США призупинив виробництво літаків 737 MAX, 767 і 777.
"Ми переглядаємо рівні нашого штату відповідно до фінансової реальності і фокусуємось на пріоритетах. У найближчі місяці ми плануємо скоротити кількість працівників приблизно на 10%. Це скорочення стосується як керівників, так і співробітників", — йдеться в повідомленні Ортберга.
Акції Boeing впали на 1,7% під час торгів після закриття ринку.
Boeing зафіксував збитки в розмірі 5 мільярдів доларів у своїх оборонних і комерційних підрозділах.
Досягнення угоди для припинення страйку є критичним для Boeing, оскільки в середу компанія подала скаргу на несправедливі умови праці, звинувативши профспілку робітників у недобросовісних переговорах. Агентство рейтингу S&P підрахувало, що страйк коштує Boeing 1 мільярд доларів щомісяця, і компанія ризикує втратити свій престижний інвестиційний кредитний рейтинг.
Ортберг також повідомив, що Boeing поінформував клієнтів про те, що першу поставку 777X тепер очікують у 2026 році через проблеми з розробкою, припиненням тестових польотів і страйком. Раніше компанія вже натрапляла на труднощі у сертифікації 777X, що значно відклало запуск літака.
Boeing, яка має представити свої фінансові результати за третій квартал 23 жовтня, заявила в окремій заяві, що очікує доходу у 17,8 мільярда доларів, збитку на акцію в 9,97 долара та негативного операційного грошового потоку в 1,3 мільярда доларів.
"Хоча наш бізнес стикається з короткостроковими викликами, ми приймаємо важливі стратегічні рішення для майбутнього і маємо чітке уявлення про те, що необхідно зробити для відновлення компанії", — додав Ортберг у заяві.
Boeing припинить програму вантажних літаків 767 у 2027 році після завершення поставок останніх 29 замовлених літаків, але продовжить виробництво літака-заправника KC-46A.
Компанія також заявила, що у зв’язку зі скороченням робочих місць вона завершить програму відпусток для співробітників із фіксованою зарплатою, оголошену у вересні.
Ще до початку страйку 13 вересня компанія зазнавала збитків, намагаючись відновитися після проблем із безпекою, які призвели до аварії з новим літаком у січні.
Цього тижня Reuters повідомив, що Boeing розглядає варіанти залучення мільярдів доларів через продаж акцій і цінних паперів, подібних до акцій.
Серед цих варіантів розглядається продаж звичайних акцій та таких цінних паперів, як обов'язкові конвертовані облігації та привілейовані акції. Одне з джерел зазначило, що Boeing рекомендували залучити приблизно 10 мільярдів доларів.
Компанія має близько 60 мільярдів доларів боргу і зафіксувала збитки від операційного грошового потоку на суму понад 7 мільярдів доларів за перше півріччя 2024 року.
Аналітики оцінюють, що Boeing необхідно залучити від 10 до 15 мільярдів доларів, щоб зберегти свій рейтинг.
Нагадаємо, у середині вересня Працівники заводу Boeing на західному узбережжі США оголосили страйк після того, як за нього проголосували 96% робітників.