Європейські партнери виділять Україні 435 мільйонів доларів на відновлення телекомунікацій — Федоров

Європейські партнери виділять Україні 435 мільйонів доларів на відновлення телекомунікацій — Федоров

Мобільний зв'язок, телекомунікації — партнери виділять на відновлення 435 млн
Ілюстративне фото. Телекомунікації. Ілюстративне фото: Getty Images

Європейські партнери виділять 435 мільйонів доларів на покращення зв'язку та відновлення телекомунікацій в Україні.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він зазначив, що кошти виділять для "Lifecell LLC" та "Datagroup-Volia". Їх спрямують на відновлення телекомунікацій, купівлю нового обладнання, щоб збільшити інтернет — покриття в Україні та покращити мобільний звʼязок.

"Стабільний звʼязок — невідʼємна частина нормального життя кожної людини. Попри постійні спроби ворога знищити телеком-мережу українці повинні мати змогу викликати екстрені служби, спілкуватися з рідними, працювати та навчатися онлайн. Зараз важливим фактором для стабільної роботи зв'язку є інвестиції", — зазначив Федоров.

Що роблять оператори, щоб покращити звʼязок

Міністерство цифрової трансформації прийняло 7 рішень для стабілізації мобільного звʼязку під час відключень електрики. Зокрема операторів зобовʼязали до 1 грудня підключити до 25% їхніх мереж до генераторів, які здатні працювали понад 72 години без світла, а решту обладнати акумуляторами, що витримають 10 годин без електрики.

Правда, Мінцифри не пояснює, що буде за невиконання цих вимог. У "Київстарі" вже вказали, що встановити генератори на частині дахів неможливо, адже це заборонено будівельними нормами.

"Генератор — це не панацея. Він вимагає багато ресурсу. Потрібно щодня підвозити пальне, робити техобслуговування та ремонт. Вони ламаються, адже їх роль у нормальному житті — резервне живлення, а не постійне", — говорить Юрій Задоя.

Також, оператори почали замінювати акумулятори на ті, що заряджаються швидше — не за 10, а за 3 години. Але, за словами Задої, більшість з них здатні живити базові станції все ті ж 4 години.

За підрахунками Forbes, забезпечення 10 годин мобільного зв'язку під час відключень обійдеться операторам у 2-3 млрд грн. Ті вже заявили, що загалом вже витратили по 0,5-1 млрд грн на адаптацію обладнання до відключень.

"Впевнений, незабаром оператори винесуть питання про збільшення вартості тарифів. Адже ситуація критична. І будь-яке кримінальне, адміністративне залякування не буде працювати", — говорить нардеп, голова підкомітету з питань безпеки у кіберпросторі та урядового зв'язку Олександр Федієнко. Підвищення тарифів прогнозує й Олександр Глущенко.

Окрім цього, через мобілізацію, операторам вже не вистачає персоналу, що може обслуговувати базові станції, а також і генератори до них, додає Федієнко. Правда, в Мінцифрі заявили, що працюють над бронюванням співробітників ремонтних бригад. Також, 16 липня Верховна Рада скасувала мита й ПДВ на імпорт енергообладнання.

На початок