Нардепів Дмитрука і Одарченка, які виїхали з України, виключили з комітетів Ради

Нардепів Дмитрука і Одарченка, які виїхали з України, виключили з комітетів Ради

Важливо
Нардепів Дмитрука і Одарченка, які виїхали з України, виключили з комітетів Ради
Нардеп Артем Дмитрук. Артем Дмитрук/Інстаграм

Народних депутатів Артема Дмитрука і Андрія Одарченка, які виїхали з України, виключили з комітетів Верховної ради.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Дмитрук був в комітеті з питань правоохоронної діяльності, а Одарченко — антикорупційної політики.

Що відомо про справу Дмитрука та його виїзд з України

25 серпня в Офісі генпрокурора повідомили про оголошення підозри чинному депутату України Артему Дмитруку. За даними слідства, фігурант під час перебування в Одесі напав на правоохоронця й намагався викрасти в нього зброю. Також підозрюваний скоїв напад на військовослужбовця в Києві, заподіявши бійцю середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Того ж дня стало відомо, що нардеп виїхав за кордон. Як повідомив в ефірі телемарафону "Єдині новини" речник ДПСУ Андрій Демченко, ДБР повідомило про порушення карної справи за фактом незаконного перетину кордону.

Сам Дмитрук раніше заявляв, що підозру йому не вручали.

26 серпня Державне бюро розслідувань (ДБР) офіційно підтвердило факт того, що народний депутат України Артем Дмитрук нелегально перетнув кордон України.

У Молдові заявили, що Дмитрук не повідомив, що є народним депутатом України, коли перетнув кордон із Молдовою.

Генпрокурор України Андрій Костін заявив, що Дмитруку хтось допомагав перетнути кордон — імовірно, службові особи різних органів. Україна намагатиметься повернути нардепа добровільно, якщо ж ні — оголосить у розшук і подасть запит про екстрадицію.

Печерський районний суд Києва 29 серпня заочно обрав запобіжний захід Дмитруку у вигляді тримання під вартою. Адвокат нардепа Віталій Заперченко, однак, заявив, що Артем Дмитрук за кордон виїхав законно: "Конституційні права народного депутата не можуть бути обмежені під час воєнного чи надзвичайного стану".

Того ж 29 серпня Держбюро розслідувань та Офіс генпрокурора поінформували, що Дмитрука оголосили у міжнародний розшук.

2 вересня ДБР заявило, що вже дізналося про обставини та людей, які, ймовірно, допомогли народному депутату Артему Дмитруку перетнути кордон із Молдовою. Трьох підозрюваних затримали. Організатор виїзду Дмитрука, за словами пресслужби ДБР, має широке коло зв’язків серед правоохоронців та криміналітету. Він та один з інших фігурантів також виїхали до Придністровської ділянки Молдови.

24 вересня Дмитрук, який перебуває в Лондоні, поінформував, що його затримали британські правоохоронці та вже відбулось судове засідання.

Раніше нардеп розповів у коментарі британському виданню The Independent, що був змушений втекти з України через його позицію щодо закону про заборону Російської православної церкви (РПЦ) й заявив, що оскаржуватиме у сіді свою екстрадицію.

Артем Дмитрук був обраний до Верховної ради 9 скликання від “Слуги народу”. 16 листопада 2021 року Дмитрука виключили з фракції "Слуга народу".

Що відомо про справу Одарченка

Одарченка підозрюють у спробі підкупу ексголови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. За версією слідства, Одарченко надав хабар в еквіваленті 50 тисяч доларів за сприяння у виділенні коштів на ремонт підконтрольного йому університету.

Одарченко вийшов під заставу в 15 млн грн і здав закордонні паспорти. Він також мав не відлучатись за межі України без дозволу суду, прибувати до суду на першу вимогу, повідомляти суд про зміну свого місця проживання та утриматися від спілкування зі свідками.

Прокурорка САП під час судового засідання 18 вересня повідомила, що нардеп Андрій Одарченко, ймовірно, перебуває за кордоном. При цьому вона додала, що це не підтверджена інформація. Одарченко того дня не з'явився на судовому засіданні Вищого антикорупційного суду, також не був на роботі у Раді. САП ініціювала стягнення застави та оголошення в розшук нардепа.

За даними прокуратури, нардеп міг виїхати через Закарпатську область. Як відзначила сторона обвинувачення, нардеп мав тісні стосунки з екскерівником Закарпатської ОДА Віктором Микитою.

При цьому заступник керівника Офісу президента Віктор Микита в коментарі Суспільному відкинув причетність до можливого виїзду народного депутата Андрія Одарченка.

19 вересня суддя Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) задовольнив клопотання сторони обвинувачення та оголосив Одарченка в державний та міжнародний розшук.

На початок