У Черкасах підвищений рівень забруднення повітря

У Черкасах підвищений рівень забруднення повітря

У Черкасах екологи фіксують підвищений індекс забруднення атмосферного повітря. Про це розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У листопаді на трьох стаціонарних постах (у центрі міста, у Дніпровському мікрорайоні та у Південно-західному) працівники гідрометцентру відібрали та проаналізували 1492 проби. За минулий мсяць забруднення повітря не перевищувало 5 ГДК (гранично допустимі концентрації).

Значення максимальних концентрацій хімічних сполук, що перевищують ГДК, зафіксували по аміаку у Дніпровському мікрорайоні 9 листопада о 13 годині на рівні 1,1 ГДК.

Середньомісячні концентрації у порівнянні з середньодобовою ГДК становили:

  • діоксиду азоту – 1,0 ГДК у центрі міста та Дніпровському мікрорайоні та 0,8 ГДК у Південно-західному мікрорайоні;
  • аміаку – 1,75 ГДК у центрі міста та 1,25 у Південно-західному та Дніпровському мікрорайонах;
  • формальдегіду – 2,0 ГДК у Дніпровському мікрорайоні;
  • пилу – 0,7 ГДК на всіх постах;
  • оксиду вуглецю – 0,33 на всіх постах;
  • діоксиду сірки від 0,24 до 0,3 ГДК.

Вміст важких металів у повітрі (кадмію заліза, мангану, міді, нікелю, свинцю, хрому, цинку) не перевищував гранично допустимих норм.

Порівняно з жовтнем, на всіх постах зменшились концентрації діоксиду азоту у 1,3-1,5 рази. У Дніпровському мікрорайоні зменшились середньомісячні концентрації сірководню – у 2 рази; формальдегіду – у 1,2 рази та аміаку – у 1,4 рази. У центрі зменшились середньомісячні концентрації аміаку у 1,2 рази.

"Варто зазначити, що з лютого до червня 2020 року рівень забруднення був високий. Зменшення концентрацій забруднюючих домішок дещо покращило якість повітря в цілому по місту", – зазначив Віталій Постригань.

За його словами, індекс забруднення атмосфери у порівнянні з жовтнем зменшився у 1,3 рази, але продовжує характеризувати забруднення повітря у Черкасах на підвищеному рівні.

Що відомо

Щоб оцінити ступінь забрудненості атмосферного повітря використовують показники граничні допустимі концентрації (ГДК): середньодобові і максимально-разові. Середньодобові ГДК стосуються тривалої дії забруднюючої речовини і з цими ГДК порівнюються середньомісячні концентрації; а максимально разові ГДК – це показники відбору проб протягом 20 хвилин і з цими ГДК порівнюються разові концентрації домішок.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди