У Сєвєродонецькому реабілітаційному центрі не вистачає місць

У Сєвєродонецькому реабілітаційному центрі не вистачає місць

У Сєвєродонецькому реабілітаційному центрі не вистачає місць

У Сєвєродонецькому центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю не вистачає місця для занять. Міська влада запропонувала більше приміщення. Та грошей на його ремонт немає. Наразі для центру виділили частину приміщення в управлінні соціального захисту населення.

Мати дитини з інвалідністю ЖЗК Ольга Павлівна Ложечка приводить до центру реабілітації доньку Злату. В неї – синдром Ретта. Таке генетичне захворювання зустрічається в однієї з 15 тисяч дівчат.

«Дитина не розмовляє, не може освоїти жестову мову, але при цьому частково розуміє все, що відбувається навколо. Впізнає близьких і рідних, емоційно реагує на мультики, на сюжети, на жарти», - розповідає Ольга Ложечка.

Такі діти можуть розвиватися, мають здатність навчатися та потребують соціалізації. Для цього необхідне спеціальне обладнання, його безкоштовно видають в Європі та Америці. В Україні такого немає.

«Обладнання дозволяє зчитувати рух зіниці, і людина на екрані робить вибір, будує речення, і комп'ютер озвучує це. Тобто, вона може висловлювати свої думки, вона може навчатися, проходити тестове навчання тощо», - каже Ольга.

Таким дітям необхідні щоденні заняття зі спеціалістами. Наразі ж в центрі реабілітації вони займаються 2-3 рази на тиждень по годині. Немає у центрі місця й для кімнати денного догляду.

«Дітей багато, ми не можемо надавати послуги в повному об’ємі, тому ми обмежуємо, і дитина приходить на одне чи два заняття, наприклад, два рази на тиждень», - розповідає директорка Центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Ольга Степова.

Батьки дітей з інвалідністю створили кілька громадських організацій.

«Нам вдалося організувати групи здоров'я, наші діти плавають, скелелазінням адаптивним займаються. Найголовніша проблема — це те, що діти не забезпечені усіма необхідними витратними матеріалами», - розповідає голова батьківської громадської організації «ДіаСвіт» Анастасія Олійник.

Міська влада запропонувала приміщення для центру з більшою площею у 13-й школі. Ремонт там обійдеться у 8 млн грн. Таких грошей у міському бюджеті наразі немає. Сам центр – організація неприбуткова.

«Сьогодні в нас вже 222 дитини на обслуговуванні. На жаль, тієї площі, яку ми займаємо, недостатньо, аби надавати послуги в повному об’ємі усім дітям. До того ж у місті набагато більше дітей, ніж 222», - додала директорка Центру комплексної реабілітації.

Начальниця відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької Військово-цивільної адміністрації Анна Анцупова в інтерв’ю зі спеціалістами соцзахисту Суспільному відмовила. Сказали, поки немає про що говорити. У центрі ж день людей з інвалідністю відзначили святковим ярмарком. Виставили поробки дітей та батьків. Показали соціальний ролик, який зробили разом з представниками інших міст країни. Зібрані гроші витратять на закупівлю матеріалів для творчих майстерень у центрі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди