“Майданчики”: виставка у квартирі дніпровської багатоповерхівки

“Майданчики”: виставка у квартирі дніпровської багатоповерхівки

“Майданчики”: виставка у квартирі дніпровської багатоповерхівки Олександр Ганц

Виставковий простір у власній квартирі на житломасиві Перемога створив художник Даніїл Галкін. Суспільному автор виставки розповів, що простір носить назву “Придніпровський барвінок”, як і громадська організація, яка існує з 2018 року.

Це невелика інституція, яка буде працювати у трьох напрямках: виставковий простір, бібліотека та резиденція для митців.

«У нашому просторі ви зараз бачите першу виставку в класичному її висловлюванні. Вона присвячена питанню вивчення того, як вирішити публічний простір. На виставці представлено п'ять художників та два творчі колективи. Зокрема, Олексій Биков & Володимир Шевченко (UA), Delphine Bertrand (FR), Даніїл Галкін (UA), Дана Косміна (UA), ательєнормально (UA), Fantastic Little Splash (UA), Мітя Чуріков (UA/DE)», - розповів Даніїл Галкін.

“Майданчики”: виставка у квартирі дніпровської багатоповерхівкиОлександр Ганц

“Майданчики”: виставка у квартирі дніпровської багатоповерхівки

Відвідувачка виставки Марія Винарська відзначає локацію та формат виставки.

“Ось робота автора всього цього приміщення і виставки Даніїла Галкіна. Він відтворив малюнки люків, надрукував на 3д принтері. І це як концепт дитячого майданчика. І можна стрибати в ці люки і там якась підземна інфраструктура дитячого майданчика. Таке індустріальне дитинство», - каже дівчина.

“Концепція цієї виставки, настільки я зрозумів з розповіді Дані і з того, що я побачив — це спогади з дитинства і так, трошки протест проти того, що зносять отакі от кльові будівлі, кльові парки. А на їхньому місці зводять щось нове і здебільшого однотипне», - додає ще один відвідувач, Олексій.

Це невелика інституція, яка буде працювати у трьох напрямках: виставковий простір, бібліотека та резиденція для митців.Олександр Ганц

Це невелика інституція, яка буде працювати у трьох напрямках: виставковий простір, бібліотека та резиденція для митців.

За словами Галкіна, київська художниця Дана Косміна, яка вивчає радянську спадщину, зацікавилася одним із майданчиків 70-х років. Він розташовувався на житловому масиві Сонячний.

«Ми відрендерили і роздрукували на 3д принтері один з елементів дитячого майданчика. Цього цілого дитячого комплексу, який зруйнували. Ми говоримо про історію, яка ще нещодавно була живою і на місці якої тепер просто заправки», - каже художник.

За попереднім записом відвідати виставку можна до 12 грудня.

Про те, як звучить сучасне мистецтво, можна послухати у радіорепортажі Олі Василець.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше