У Харкові протестують члени об'єднання профспілок

У Харкові протестують члени об'єднання профспілок

У Харкові протестують члени об'єднання профспілок Суспільне Харків

Члени Об'єднання професійних спілок Харківської області мітингують біля Палацу Праці на площі Конституції. Учасники акції виступають проти законопроєктів, які, на їх переконання, "звужують права працівників і профспілок".

На акцію протесту вийшли близько 30 людей, повідомляє кореспондент Суспільного з місця події.

У Харкові протестують учасники профспілокСуспільне Харків

Люди тримають плакати: "Ні антинародним законам" та "Харків’яни проти зниження життєвого рівня громадян".

У Харкові протестують учасники профспілокСуспільне Харків

Учасники протесту в жовтих жилетах з написами "Людині праці — гідне життя!" встановили тимчасовий намет "В єдності — наша сила!" та роздають перехожим тематичні агітаційні матеріали.

У Харкові протестують учасники профспілокСуспільне Харків

У Харкові протестують члени об'єднання профспілокСуспільне Харків

Вимоги учасників протесту

Акція у Харкові проходить на підтримку протесту в Києві, розповів Суспільному голова Об'єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко.

"У Києві Федерація профспілок України проводить свою акцію протесту біля Верховної Ради України в частині відстоювання інтересів людини праці щодо змін законодавства, які пропонуються комітетом Верховної Ради та виноситься на розгляд Верховної Ради в частині зменшення прав і профспілок, і людини праці", — сказав Тесленко.

Йдеться про законопроєкти №2708, 2584, 2681, що стосуються внесення змін до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

"Коли приймається рішення про обмеження, навіть заборону профспілкам захищати права людини праці, — це не демократична держава. Є Конвенції, домовленості з ЄС. А зміни законів, які пропонуються, не вписуються навіть до Конституції України", — додав він.

За його словами, аналогічні акції проходять у різних містах України.

Що відомо

  • На думку ініціаторів законопроєктів, з якими не згодні представники профспілок, зміни матимуть "позитивний вплив на ринкове середовище та ринок праці; суб’єкти господарювання – роботодавці отримають змогу більш ефективно здійснювати кадрову політику та мінімізувати бюрократичні перешкоди пов’язані з організацією трудових відносин".
  • У пояснювальній записці законопроєкту №2681 зазначається, що "на даний час зберігається негативна тенденція у діяльності професійних спілок на захисті працівників": "Крім того, розвиток діджитал-технологій та доступності законодавчої бази, відкритість реєстрів судової практики та інших, широка мережа адвокатів та юристів дають змогу швидко та ефективно захистити або відновити порушене право працівника, у тому числі ним самостійно".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди