У Китаї презентували спеціальний скафандр, який одягнуть астронавти місії для висадки на Місяць, яка запланована до 2030 року.
Про це повідомляє CNN.
Китайське пілотоване космічне агентство (CMSA) на вихідних представило новий скафандр, який витримує екстремальні температури Місяця, а також радіацію та пил. Водночас костюм дозволяє астронавтам комфортно рухатися, що необхідно при виконанні завдання на Місяці.
Костюм оснащений вбудованою камерою дальнього та ближнього радіуса дії, датчиками управління та противідблисковим козирком шолома.
За словами дизайнера Вана Чуньхуея, пропорції костюма дозволять астронавтам "виглядати більш жваво", а китайців "змусять виглядати сильними та красивими, коли місія висадиться на Місяць".
Експерти відзначили, що для висадки на Місяць потрібен спеціальний костюм, оскільки той, яким користуються астронавти на китайській орбітальній космічній станції Тяньгун у відкритому космосі, не підходить для місячних умов.
За даними NASA, наприклад, температура біля екватора Місяця може підскочити до 121°C вдень, а потім опускатися вночі до -133°C.
"Складні фактори навколишнього середовища, такі як високий вакуум і низька гравітація, місячний пил і місячний ґрунт, складний рельєф місячної поверхні, високі та низькі температури та сильне випромінювання, матимуть значний вплив на роботу та захист", — розповів заступник головного конструктора систем астронавтів Ву Чжицян.
Зазначається, що з розробкою нового скафандра Китай став ближче до висадки на Місяць.
Китайське національне космічне управління протягом останніх років здійснило серію складних роботизованих місячних місій, у тому числі перше в історії повернення місячних зразків зі зворотного боку Місяця на початку 2024 року. Китай прагне стати другою країною, яка висадить астронавтів на Місяць, перша місія планується до 2030 року.
А до 2040 року Китай планує створити міжнародну місячну дослідницьку станцію на південному полюсі Місяця.