"ВІЛ інфікований — як непотрібний матеріал": на Луганщині понад 2000 людей з діагнозом СНІД

"ВІЛ інфікований — як непотрібний матеріал": на Луганщині понад 2000 людей з діагнозом СНІД

"ВІЛ інфікований — як непотрібний матеріал": на Луганщині понад 2000 людей з діагнозом СНІД
Суспільне Донбас

На Луганщині зареєстровано понад 2000 ВІЛ інфікованих людей. Такі дані надає Центр соціально небезпечних хвороб. Про життя з діагнозом СНІД, журналістам Суспільного розповів житель Сєвєродонецька, що має ВІЛ позитивний статус.

Дмитро — наркозалежний. Має ВІЛ позитивний статус.

"Спробував — бо був п'яний, перший раз. Сподобалося — другий, третій, четвертий, п'ятий. Пішло-поїхало", — згадує Дмитро.

Наразі чоловік перебуває на замісній підтримувальній терапії. Каже, від оточення хворобу приховує.

"Наркоман, ВІЛ інфікований — як непотрібний матеріал в цьому житті. І це було раз, я мав необережність. Дізналась одна людина з ким працював. Він начальству моєму це повідомив, і мене звільнили відразу", — розповідає чоловік.

Дмитрові 40 років, 20 з них — він вживає наркотики.

"Звичайно відчуваю, зуби сиплються і фізична підготовка стала слабенька. Може через вік, тому що 40 років. Раніше я себе відчував набагато бадьоріше", — каже Дмитро.

Завідувачка відділення Центру соціально небезпечних хвороб Луганщини Олена Нужна розповіла Суспільному, що від ВІЛ інфекції пацієнти не помирають, вони вмирають від ускладнень, які викликає СНІД.

"Від ВІЛ інфекції пацієнти не помирають. Вони вмирають від опортуністичних інфекцій, тобто — ускладнень ВІЛ інфекцій. Якщо пацієнт регулярно приймає антиретровірусну терапію, то ймовірність виникнення у нього опортуністичних інфекцій дуже низька", — зазначила Олена Нужна.

Повернутися до життя без наркотиків Дмитру допомагають консультанти всеукраїнського об’єднання "Хвиля". Один з них — Олексій Квітковський. За словами Олексія, упродовж 3 років до нього звернулось понад 250 наркозалежних людей, більшість з яких мали ВІЛ інфекцію.

"Від 5 до 10 осіб в місяць приблизно звертаються з проблемами, наприклад — наркозалежності. Ми його відразу обстежуємо. Обстежуємо на ВІЛ, обов'язково — на туберкульоз. Якщо щось виявляється, людина відразу стає на АРТ терапію. Людина відразу стає на протитуберкульозну терапію, якщо треба", — розповідає Олексій.

Ліків проти СНІДу — не винайшли, каже Олена Нужна.

"Ми тільки підтримуємо і робимо так, щоб вірус не можна було визначити й щоб він не прогресував. Пацієнти з ВІЛ інфекцією можуть жити 40-50 років", — зауважила Олена.

ВІЛ позитивний Дмитро мріє вилікуватись та народити дитину.

"Сподіваюся, що у мене буде все нормально. І хотілося б звичайно — щоб дружина народила мені сина. Я дуже сильно переживаю. Я не хочу дитині ламати просто життя, щоб вона була поламана як у мене", — додав Дмитро.

На початок