Перейти до основного змісту
WP: Путін шукає альтернативи ядерному удару для захисту своїх "червоних ліній"

WP: Путін шукає альтернативи ядерному удару для захисту своїх "червоних ліній"

Путін
Керівник Росії Володимир Путін спілкується з учнями під час уроку “Поговоримо про важливе” під час відвідування місцевої школи з нагоди Дня знань у Кизилі в Республіці Тува, Росія, 2 вересня 2024 року. REUTERS/Sputnik/Sofia Sandurskaya/Pool

Володимир Путін стикається з викликом підтримання своїх "червоних ліній", оскільки загроза ядерного удару втрачає свою ефективність.

Про це пише The Washington Post з посиланням на аналітиків та офіційних осіб, близьких до російської дипломатії. .

Після того як Путін попередив, що дозвіл Заходу на удари України вглиб Росії означатиме війну з НАТО, російські пропагандисти активізували ядерну риторику.

Олександр Михайлов, директор Бюро військово-політичного аналізу, закликав бомбити макети Лондона та Вашингтона, щоб "вони так красиво горіли, що це жахнуло б світ". Спікер Держдуми В'ячеслав Володін попередив, що удари по Росії призведуть до ядерної війни і нагадав, що до Страсбурга — лише три хвилини польоту для російської МБР.

Проте всередині Кремля зростає розуміння, що постійні ядерні погрози втрачають свою силу. Російські офіційні особи визнають, що Захід постійно перетинає "червоні лінії" Москви, і Путін шукає більш тонких та обмежених відповідей на надання Україні можливості використовувати ракети дальньої дії для ударів по Росії.

"Відбулося перенасичення ядерними погрозами. Є імунітет до таких заяв, і вони нікого не лякають", — заявив російський чиновник на умовах анонімності.

Російський академік з тісними зв'язками з дипломатами назвав ядерний варіант "найменш ймовірним", оскільки це призведе до незадоволення серед партнерів Росії у Глобальному Півдні і не є ефективним з військової точки зору.

Аналітики вважають, що Путін розглядає різні варіанти стримування підтримки України Заходом. Тетяна Станова, засновниця консалтингової компанії R-Politik, зазначає, що Путін бачить ядерну зброю як "найгірший варіант для всіх, включаючи себе".

Російські офіційні особи вже помітили певне заспокоєння з боку США, які вагаються щодо зняття обмежень на удари України по глибоких військових цілях у Росії. Проте Путін все ще під тиском відповісти і зупинити постійне перетинання його "червоних ліній".

З 2022 року Росія попереджала Захід щодо постачання Україні сучасних винищувачів, танків та ракет, але кожен з цих кроків зрештою був реалізований. Москва може обрати відповісти саботажними операціями проти військових цілей чи інфраструктури на Заході, де участь Росії буде важко довести.

Експерти вважають, що Путін побоюється тенденції, коли західні союзники України дозволяють Києву розширювати свою діяльність, особливо якщо це призведе до збільшення ракетних ударів по Росії. "Для Путіна це якісний зсув, який може бути продовжений подальшою ескалацією", — зазначила Станова.

Топ дня
Вибір редакції
На початок