У Тихому океані біля Владивостоку РФ розпочалися спільні військові навчання Росії та Китаю на бойових кораблях. Вони мають назву "Бейбу/Взаємодія — 2024".
Про це повідомляють російські державні ЗМІ "РИА Новости" з посиланням на пресслужбу Тихоокеанського флоту РФ, прокремлівське ТАСС, а також Міністерство оборони Росії.
Від російської армії в навчаннях залучили великі протичовнові кораблі "Адмирал Пантелеев" і "Адмирал Трибуц", малі протичовнові кораблі "МПК-82" і "МПК-107", малий ракетний корабель "Смерч".
Від Китаю в навчаннях беруть участь есмінці "Сінін", "Усі", фрегат "Лінь І" та корабель комплексного постачання "Тайху".
Перед цим китайські моряки взяли участь в культурній програмі від росіян. Їм показали місцеві музеї та розповіли історію розвитку Тихоокеанського флоту (ТОФ). Про це зазначили в Міноборори РФ. Також екіпажі кораблів Військово-морських сил Народно-визвольної армії Китаю провели спортивні змагання з моряками ТОФ — товариські матчі зі стрітболу та перетягування каната.
У перший тиждень тренувань військові тренуватимуться відбивати напади умовного противника з повітря і води, пропрацьовуватимуть спільне маневрування та оборону під час стоянки на незахищеному рейді в Японському морі.
З цією метою екіпажі кораблів виконають артилерійські стрільби, бойові вправи із застосуванням протиповітряного та протичовнового озброєння, розповіли в Міноборони для "РИА Новости".
Попередні спільні навчання Росії та Китаю
У липні 2023 року Росія та КНР проводили спільні військово-морські навчання "Північ/Взаємодія – 2023" у Японському морі.
Військово-Морський флот Росії 10 вересня розпочав планове стратегічне навчання “Океан-2024” у Тихому і Північному Льодовитому океанах, Середземному, Каспійському і Балтійському морях.
Як писали "РИА-Новости" з посиланням на Міноборони Росії, участь у навчаннях візьмуть бойові кораблі ВМС Китаю. Загалом від КНР залучили 4 бойові кораблі і судно постачання.
CNN із посиланням на експертів писало, що нещодавні російсько-китайські військові навчання відповідають більше ніж десятилітній тенденції посилення військової координації між РФ і Китаєм.
В умовах глобальної напруженості, зокрема через війну Росії в Україні, агресію Китаю в Південнокитайському морі та його претензії на самоврядний острів Тайвань, ці навчання також підкреслюють, як Москва та Пекін все більше сприймають один одного як ключ до демонстрації своєї сили.