Пентагон працює з Конгресом, щоб не втратити $6 млрд на допомогу Україні — Сінгх

Пентагон працює з Конгресом, щоб не втратити $6 млрд на допомогу Україні — Сінгх

Сінгх
Заступниця речника міністерства оборони США Сабріна Сінгх. Скриншот з трансляції

Пентагон працює з Конгресом США, щоб не втратити доступ до майже 6 млрд дол., які Конгрес заклав на оборонну підтримку України за програмою президентських повноважень PDAPDA (Presidential Drawdown Authority), або програма президентських повноважень – одна з програм оборонної підтримки України. За нею Києву надають озброєння безпосередньо із запасів США. (Presidential Drawdown Authority).

Про це на брифінгу повідомила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.

"Ми дійсно плануємо використати суму, яка виділена на повноваження. Це можливість розширити ці повноваження, щоб використовувати їх після закінчення фінансового року, над яким ми працюємо з Конгресом", — сказала вона.

За словами Сінгх, проблема полягає в тому, що Міноборони США не може передавати Україні зброю, якщо Конгрес США не виділяє кошти замовлення зброї у виробників для поповнення запасів Пентагону на складах.

"Це те, над чим ми також працюємо. І я також нагадаю вам, що протягом 6 місяців, коли у нас не було цього додаткового пакета, ми не змогли поповнити запаси на наших полицях. Ось чому нам потрібно, щоб Конгрес запропонував це продовження, щоб дозволити нам продовжувати видавати ці пакети", — сказала представниця Пентагону.

Вона зазначила, що у Конгресі є двопартійна угода про те, що США будуть продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

Відповідаючи на питання, скільки грошей залишилося після перерахунку бухгалтерських помилок для допомоги Україні, Сінгх сказала: "У нас залишилося 5,9 млрд доларів на PDA для України. Всі, крім 100 мільйонів доларів, закінчуються в кінці фінансового року. Отже, це загалом 5,8 мільярда доларів. Я не маю перерахованої вартості деяких інших пакетів, але це загальна сума, яку ми маємо на цю мить".

Які у США є програми оборонної підтримки України

Як пише Голос Америки, PDA (Presidential Drawdown Authority), або програма президентських повноважень – одна з програм оборонної підтримки України. За нею Києву надають озброєння безпосередньо із запасів США.

Через це пакети озброєнь за цією програмою надходять протягом лічених днів з моменту оголошення, кажуть у Пентагоні. Таким чином, PDA наразі є найбільш оперативним інструментом допомоги Україні, коли йдеться про забезпечення термінових потреб на полі бою.

Згодом надане озброєння США оцінюють і поповнюють нестачу на своїх складах, замовляючи зброю у виробників. На це Конгрес виділяє гроші за окремою статтею витрат.

Програма USAI (Ukraine security assistance initiative), або ініціатива сприяння безпеці України дозволяє замовляти озброєння для ЗСУ у виробників. Але, за цією програмою зброя надходить до України протягом кількох місяців, а то й року чи навіть більше.

Ще одна програма – FMF (Foreign military financing), або міжнародне військове фінансування. За нею США надають іноземним країнам кошти на закупівлю американського озброєння чи оборонних послуг.

Наприкінці вересня закінчиться термін виділення США майже 6 мільярдів доларів на допомогу Україні, якщо Конгрес не ухвалить рішення про розширення повноважень Пентагону надсилати зброю зі своїх запасів до Києва.

CNN повідомляв, що пакети військової допомоги США для України в останні місяці були меншими, оскільки запаси зброї та обладнання, які Пентагон готовий надіслати Києву зі своїх запасів, скоротилися.

На початок