Про розвідника з Харкова зняли документальний фільм. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Про розвідника з Харкова зняли документальний фільм. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Про розвідника з Харкова зняли документальний фільм. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Суспільне Харків

Харків’янин з позивним "Самурай" на фронті провів чотири роки. Служив у добровольчих батальйонах та Збройних силах. Документальна стрічка розповідає про проблеми, з якими він зіткнувся вже після війни: ветеран отримав діагноз "посттравматичний розлад" та довгий час не міг влаштуватися на роботу.

Самураю – 42 роки. Своє ім’я та прізвище він просить не називати, обличчя не ховає. Згадує, що на фронт попросився у 2014-му: "До війни працював звичайним чоботарем, людям ремонтував взуття".

"Шлях Самурая": про розвідника з Харкова зняли документальний фільмСуспільне Харків

На фронт у 2014-му Самурай пішов добровольцем

Про перші місяці на передовій розвідник не розповідав матері. Про те, що син на фронті, вона дізналася з новин.

"Я розповідав, що я десь під Києвом на полігоні проходжу навчання, а насправді був під Донецьким аеропортом, на Пісках", — говорить демобілізований солдат.

"Випадково так сталося, що я на задньому фоні просто пройшов повз. Мама побачила, телефонує і каже: "Що, синочка, як у тебе справи?". Я кажу: "Мамочка, все добре, я на полігоні". "Та я бачила в новинах, на якому ти полігоні". Каже: "Приїдеш, я тобі дам", — посміхається Самурай.

"Шлях Самурая": про розвідника з Харкова зняли документальний фільмФото з архіву Самурая

Донеччина, 2014 рік

Два добровольчі корпуси, контракт зі Збройними силами, кілька поранень — і за чотири роки Самурай повертається до мирного життя у Харкові.

"Шлях Самурая": про розвідника з Харкова зняли документальний фільмФото з архіву Самурая

Донеччина, 2014 рік

"Я розумів, що мені буде важко, адже, по-перше, і я сам змінився дуже сильно. І повернутися до того способу життя, який вів раніше, я вже просто не зможу — я вже інший став. Шукав роботу, треба було ж якусь копійчину заробляти. Були такі моменти, коли я приходив на співбесіди, на мене з ніг до голови подивились: воював? Так. До побачення", — згадує ветеран.

"Шлях Самурая": про розвідника з Харкова зняли документальний фільмСуспільне Харків

До Харкова Самурай повернувся у 2018-му: мав кілька поранень та посттравматичний синдром

Два роки безробіття та зустрічей з психологом: крім поранень, військовий отримав діагноз "посттравматичний стресовий розлад". Тоді ж знайома Самурая, волонтерка Марія Яремчук, і вирішила розповісти історію ветерана на великому екрані.

"Коли він нам зателефонував і розказав, що сталося, ми зрозуміли, що ось наш герой, наша історія. Ми маємо її розказати. Ми рвонули в лікарню, знімати там було не можна, але Самурай попросив персонал, ми попросили", — розповідає режисерка фільму.

"Шлях Самурая": про розвідника з Харкова зняли документальний фільмСуспільне Харків

Марія Яремчук, режисерка фільму "Шлях Самурая"

Яремчук говорить, ідею подали на конкурс до Держкіно, отримали більше 200 тисяч гривень. Зйомки тривали півроку. У документальному фільмі "Шлях Самурая" зібрані спогади розвідника та розповідь про його адаптацію після війни.

"Ми не хотіли знімати його як героя. В нас відбувається свято, ми шануємо героїв. Вони всі у формі, красиві, з медалями. А потім вони знімають форму, медалі, і повертаються до своїх проблем. І ось про це фільм ", — говорить Яремчук.

"Шлях Самурая": про розвідника з Харкова зняли документальний фільмFacebook / Шлях Самурая

Самурай на презентації документального фільму у Харкові

Цього року Самурай зміг знайти роботу, працює інструктором у тирі. Фільм про його повернення до мирного життя вже показали у Києві і Тернополі. У Харкові стрічку презентували 25 листопада, всього відбулися три сеанси. Чи викладатимуть стрічку в онлайн та коли, автори фільму ще вирішують.

Повне відео

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше