Колекцію документів про голодомор на Черкащині представили у Державному архіві області. Серед них, розповіла директорка установи Тетяна Клименко, записи про смерть від голоду, спогади тих, кому вдалося вижити, вірші та листи. Колись вони були під грифом таємності, нині – доступні кожному, аби засвідчити про злочин над українством, додала фахівчиня.
У руках директорки Державного архіву Черкаської області Тетяни Клименко оригінал книги реєстрації актів про смерть за 1933 рік. Фахівчиня зауважила, що такі записи в офіційному документі тоді – рідкість.
"Були доручення органів влади про те, що не засвідчувати в актах про смерть саме цю подію. Записувалися різноманітні причини, там, від різних хвороб, але тільки не з голоду".

Запис „помер з голоду“ є і в цій реєстраційній книзі Маньківського відділу РАЦСУ. Ці документи до 90-го року були під грифом таємності, зауважила Тетяна Клименко:
"Це є адміністративні документи, спогади, вірші, листи, листування між громадянами і представниками офіційної влади. Це документи, які відтворюють жахи того періоду".
Читайте також: Меморандум про співпрацю підписали Черкаська ОДА й Національний музей Голодомору-геноциду

Розсекречені документи Черкаського архіву увійшли до цієї книги, показала директорка. Ще, додала, у колекції архіву про голод на Черкащині – спогади очевидців, які показують всю глибину злочину проти українського народу.
Як розповіла старша наукова співробітниця сектору новітньої історії краєзнавчого музею Ірина Мірошник, внаслідок голодомору 1932-33 років на Черкащині за різними даними загинуло від 150 до 300 тисяч осіб.
Що відомо
- 28 листопада в Україні – День пам'яті жертв Голодоморів. Його запровадили у 1998 році. Як розповів доктор історичних наук Віталій Масненко, Черкащина – серед областей, які найбільше постраждали в ці роки. В області від голоду померли більше трьохсот тисяч людей.
- Вшанувати пам'ять загиблих можна запаливши Свічку Пам’яті. Це щорічна Всеукраїнська акція. Відбудеться вона о 16-й годині.
Авторка Тетяна Рева