ВООЗ: Зміни клімату призведуть до 250 тисяч додаткових смертей щороку

ВООЗ: Зміни клімату призведуть до 250 тисяч додаткових смертей щороку

ВООЗ: Зміни клімату призведуть до 250 тисяч додаткових смертей щороку undefined

Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує, що у період з 2030 по 2050 роки зміна клімату призведе до 250 тисяч додаткових сметей на рік.

Зокрема, за даними організації, 38 тисяч смертей буде через вплив тепла на людей похилого віку, 48 тисяч - через діарею, 60 тисяч - через малярію та 95 тисяч смертей через дитяче недоїдання.

Зазначається, що ці прогнози враховують лише частину можливих негативних наслідків зміни клімату для здоров’я.

Згідно зі звітом Міжурядового комітету зі змін клімату (IPCC) за останні 130 років температура в світі зросла приблизно на 0,85°С.

А за останні 25 років темпи глобального потепління прискорилися, перевищивши 0,18°С за десятиліття.

Як зазначають фахівці Центру громадського здоров'я, зміна клімату впливає не лише на метеорологічні прояви, а й на соціальні та пов'язані з навколишнім середовищем фактори здоров'я: чисте повітря, безпечну питну воду, харчові продукти в достатній кількості тощо.

"Вживання неякісної води призводить до виникнення інфекційних захворювань: холера, черевний тиф, дизентерія, сальмонельоз тощо і навіть неінфекційних: хвороби системи травлення, серцево-судинної системи, тощо. Нерідко з тяжкими наслідками", - повідомляє ЦГЗ у Facebook.

Також там додали, що з підвищенням температури створюються кращі умови росту бактеріальної флори в продуктах харчування.

Медики наголошують, що зміна клімату впливатиме на всі групи населення.

Особливо вразливими є люди, що живуть в невеликих країнах, що розвиваються, острівних державах, а також гірських і полярних районах.

Діти, особливо в бідних країнах, а також особи похилого віку та люди, які мають хвороби або порушення здоров'я, є найбільш вразливими перед дією зміни клімату.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди