У Сумах новий постачальник тепла (оновлено)

У Сумах новий постачальник тепла (оновлено)

У Сумах новий постачальник тепла (оновлено) undefined

Компанія "Енержі Сервіс" бере в оренду Котельню північного промвузла, що належить "Сумському машинобудівному об’єднанню". Добро на подачу тепла центру Сум та Курському мікрорайону цим підприємством 10 січня дав міськвиконком.  

До 17 січня орендар має укласти усі необхідні договори.

Заступниця директора "Котельні північного промвузла" Ірина Рибальченко говорить, що через заборгованість по зарплаті майже у 6 місяців котельня укомплектована кадрами на 55%:

"ПАТ "Сумське НВО" в повному обсязі не може виконувати свої зобов’язання. Це в першу чергу пов’язано з тим, що поточні рахунки, спеціальні рахунки на сьогодні накладено арешт виконавчими органами за борги. Ми знайшли нового орендаря – компанія "Енержі Сервіс" виявила своє бажання керувати цим комплексом, вона гарантує виконання зобов’язань по наданню послуг з опалення та гарячого водопостачання", – каже вона.

Члени виконкому підтримують рішення про визнання "Енержі Сервіс" постачальником тепла і гарячої води за умов.

"Рекомендувати ТОВ "Енержі Сервіс" в термін до 17 січня 2020 року заключити відповідні договори з організаціями щодо постачання, транспортування та розподілу природного газу. 2.2. Заключити договір з ТОВ "Сумитеплоенерго" про надання послуг з транспортування теплової енергії та гарячої води. Подати до виконавчого комітету міської ради пакет документів на встановлення тарифів на теплову енергію", - говорить член виконкому Сумської міськради Віктор Волонтирець.

Міський голова Олександр Лисенко говорить що "Енержі Сервіс" входить до консорціуму, підприємство якого вже працює в Охтирці:

"Я думаю, що зміна надавача послуг ні в якому разі не викличе збільшення тарифу, це точно.

Кор.: - Двома власниками цього підприємства є дві кіпрські компанії в офшорах, це не може бути небезпекою для того, щоб в якийсь момент прибутки, яке отримає, підприємство виведе з України?

О.Лисенко: – Ми перевіримо щодо власників. Завод має з ними відносини договірні і завод бере на себе відповідальність за укладення договору".

Керівник громадської організації "Агенція міського розвитку" Андрій Фролков також вважає, що причин для підняття орендарем тарифів на послуги немає:

"24 грудня регулятор – НКРЕКП, відкликало одну з ліцензій на виробництво теплової енергії у АТ "Сумське НВО" і це рішення вступає в силу з 23 січня, тобто, механізми запущені і таким чином до 1 лютого АТ "СМНВО" може втратити всі ліцензії і місто може знову опинитися в заручниках ситуації тієї, що котельня не буде мати можливість надавати свої послуги", - каже він.

Представник компанії "Енержі Сервіс" говорити на камеру відмовився.

За інформацією Мінюсту, ТОВ "Енержі Сервіс" зареєстроване у березні 2019 року в Києві, статутний фонд підприємства - 1 тис. грн., керівник і засновник - Кунік Дмитро Олегович. У фірми немає досвіду теплопостачальної компанії. В історії підприємства наявний один тендер (договір укладений у грудні 2019 року - на постачання вентилятора та частотного перетворювача для Охтирської ТЕЦ).

Суспільне намагається отримати коментар Дмитра Куніка щодо рішення виконкому та території обслуговування у Сумах і тарифів.

Як відомо:

  • "Котельня північного промвузла" – обігріває чверть житлового фонду Сум – майже 300 багатоквартирних будинків, подає тепло дев’яти школам чотирнадцяти садочкам і шістьом лікарням.
  • У жовтні 2018-го підприємство не змогло розпочати вчасно опалювальний сезон через борги перед постачальниками газу.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди