Протестувальники штурмували Сенат Мексики після голосування за реформу судової системи

Протестувальники штурмували Сенат Мексики після голосування за реформу судової системи

Сотні протестувальників увірвалися до Сенату Мексики, коли законодавці розглядали суперечливий план щодо реформування судової системи країни, що змусило орган призупинити роботу для безпеки сенаторів.

Про це пише АР.

Закриття Сенату відбулося через кілька годин після того, як правляча партія Морена забезпечила необхідні голоси для просування реформи, завдяки переходу одного з членів опозиційної партії на їхній бік. Це рішення викликало ще більше обурення після тижнів протестів працівників судів і студентів-юристів.

Критики стверджують, що план, згідно з яким усіх суддів обиратимуть, може загрожувати незалежності судової системи та порушити систему стримувань і противаг.

Протестувальники увірвалися до залу засідань Сенату, намагаючись заблокувати голосування, використовуючи труби і ланцюги для прориву дверей. При цьому одна людина втратила свідомість. Вони скандували "Судова система не впаде", розмахуючи мексиканськими прапорами і плакатами проти реформи, приєднуючись до низки опозиційних сенаторів.

Протестувальники звинуватили владу в продажі національних інтересів заради політичних вигод. "Наша мета не є насильницькою, ми не мали наміру завдати шкоди, але ми хочемо показати, що мексиканці не дозволять вести нас до диктатури", — заявив Алехандро Наваррете, один з протестувальників.

План вже пройшов нижню палату Конгресу, але для затвердження в Сенаті правлячій партії не вистачало необхідної кількості голосів. Зрештою, вирішальний голос віддав Мігель Анхель Юнес Лінарес, колишній губернатор Веракруса, який замінив свого сина, сенатора від консервативної Партії національної дії (PAN). Це викликало обурення серед опозиції, яка звинуватила Юнеса у "зраді країни".

Реформа судової системи отримала жорстку критику як у Мексиці, так і за її межами. Президент Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що план покликаний боротися з корупцією, однак критики вважають, що він послабить судову систему і дозволить політикам та злочинцям впливати на суди.

Ситуація викликала занепокоєння в інвесторів та навіть у посла США Кена Салазара, який назвав реформу "загрозою" для демократії та економіки.

Головний суддя Верховного суду Норма Пінья закликала Сенат дослухатися до голосів протестувальників та зберігати мир, закликаючи до відкритого та відповідального діалогу для вирішення розбіжностей.

На початок