Другий місяць поспіль у будинку на вулиці Харківській, 32 у Сумах затоплені підвали. Мешканці грішать на каналізаційний колектор, який ремонтують неподалік будинку.
Суспільне розповідало, що в середині жовтня підвал затопило через прорив на каналізаційному колекторі. Тоді три дні увесь будинок залишався без світла. Нині затопило знову.
"Заливає кухню! Якби не було мене вдома? 10 відер з кухні витягала, не управлялася вичерпувати. А сьогодні гурчало ранком, гурчала каналізація. Уже, напевно, тижні два-три заливає наш підвал", – скаржиться мешканка будинку Катерина Потитня.

Аварія та ремонт на каналізаційному колекторі, який протікає поряд з будинком, не пов’язані з підтопленнями будинку, розповідає головний інженер "Міськводоканалу" Йосип Тисівський. На його думку, причина - у порушеннях в мережах всередині будинку.
"Вони там покладені з порушенням СНіПу і ДБН. Вони не закріплені. Друге – відсутні глушки. Якщо підіймається рівень каналізації на вулиці СКД вище на 10 см, вище їхнього випуску – топить перші два під’їзди. Тому водоканал не може там стояти сторожем і навести лад у внутрішньо будинкових мережах", – пояснює Йосип Тисівський.

Колектор на СКД
Голова ОСББ "Вулик-32" Олександр Тимошенко, який слідкує за порядком у будинку, розповідає, що цього року в будинку замінили труби опалення, гарячої та холодної води. Однак до каналізації черга ще не дійшла.
"Каналізація залишилась, але ми з нею справлялись поки, бо не було таких аварійних ситуацій. І раптом на сьогодні, у зв’язку з тим, що в них там поломка, обрив, у нас проблема виникла. Тепер ми винуваті. Місяць будинок простояв на помпах: вони справлялись нормально і дощі були, а вчора чогось вони не впорались", – каже очільник ОСББ будинку із затопленими підвалами.
Всього за 2019 та 2020 роки підвали будинку підтоплювало 12 разів.

"Каналізаційні труби з будинку, які йдуть до колодязя – це відповідальність власників будинку. Якщо затоплюється і підіймається рівень каналізаційних стоків у мережі водоканалу, то треба ставити заглушки, щоб у будинок вода не йшла. Треба було після першого разу створити комісію спеціалістів, вивчити це питання і щоб такого не відбувалося", – коментує ситуацію представник громадської організації "Спільний дім" Сергій Гапуніч.
Аби розв'язувати проблему із каналізацією, представники ОСББ планують звертатися із проханням співфінансування до міської ради.
Що відомо
- Навесні 2019 року внаслідок пориву колектора на території ринку “СКД” провалився кіоск.
- У 2016 році на цьому колекторі КП "Міськводоканал" вже виконувало роботи з реконструкції. За документами сайту "Прозорро", вартість робіт за договором, який уклало з підприємством управління капітального будівництва міської ради 22 квітня 2016 року, мала скласти 1 млн 181 тис. грн. За платіжними документами, які оприлюднені у системі публічних закупівель, "Міськводоканалу" перерахували 110 тис. грн.
- На ремонт цього каналізаційного колектора потрібно 13 млн 105 тис. грн.