Експерт пояснив, чому запровадили нові правила дорожнього руху

Експерт пояснив, чому запровадили нові правила дорожнього руху

Ексклюзивно
Експерт пояснив, чому запровадили нові правила дорожнього руху
. Патрульна поліція України

25 листопада в Україні набули чинності зміни до правил дорожнього руху для водіїв, велосипедистів і пішоходів. Зокрема, відтепер водії та пасажири таксі повинні користуватися пасками безпеки, а пішоходам, що рухаються узбіччями та проїжджими частинами в умовах недостатньої видимості, треба використовувати світловідбивні елементи. Адвокат Вадим Володарський в ефірі Українського радіо розповів, як працюватимуть нововведення, та для чого їх запровадили.

За словами експерта, зміни стосуються насамперед таксі, оскільки обов’язок застосовувати ремені безпеки для водіїв та пасажирів інших транспортних засобів існує давно. Адже раніше водіям таксі дозволяли не використовувати ремені через ризик нападу з боку пасажира.

“Волги”, які робилися для таксопарків, були без ременів безпеки. Тому що пасажири часто змінюються, а водій завжди піддавався небезпеці нападу. Виняток для таксі скасували, бо було вирішено, що небезпека від ДТП вища”, – пояснив він.

Читайте також: В Україні набули чинності нові правила дорожнього руху: що змінилося

При цьому правник схвалив дозвіл велосипедистам використовувати смугу громадського транспорту.

“Це нововведення я розцінюю позитивно, але не з тих причин, які озвучені урядом. Бо, дійсно, була проблема. Коли зробили смуги для транспорту в Києві, візьмемо для прикладу проспект Перемоги, то виникало питання, де рухатися велосипедисту: якщо на смузі для транспорту, то він порушує, якщо по другій смузі, то він піддається небезпеці, бо заважає автомобілям. Різниця у швидкості з громадським транспортом у велосипедиста не настільки вища. І він не опиняється “між двох вогнів”, – зауважив Володарський.

Також експерт прокоментував обов’язок для пішоходів використовувати світловідбивні елементи в умовах недостатньої видимості. За його словами, таким елементом можуть бути не лише стрічки на одязі, а й брелоки або елементи на кросівках.

"Це спрямовано не стільки на штрафи: ми розуміємо, що до кожного пішохода у сільській місцевості не поставиш поліцейського. Це спрямовано на зменшення аварійності. І при розслідуванні ДТП з пішоходами, які себе жодним чином не виділили, все-таки буде братися це до уваги і буде менше обвинувального ухилу на адресу водіїв", – зауважив він.

За словами Володарського, це допоможе уникнути ДТП, які стаються з провини пасажира.

Що відомо

  • Нові правила дорожнього руху набули чинності 25 листопада 2020 року. Вони стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів і пішоходів.
  • Зокрема, відтепер водій і пасажири таксі повинні пристібатися під час руху як у населеному пункті, так і поза його межами. Користуватися пасками безпеки відтепер також повинні інструктори з водіння.
  • Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх.
  • У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи обов'язково мають використовувати світловідбивні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має такі елементи.
  • Окрім того, відтепер велосипедисти можуть користуватися смугою для маршрутного пасажирського транспорту.
На початок