Безвіз України із карибською країною набув чинності — рішення уряду

Безвіз України із карибською країною набув чинності — рішення уряду

Оновлено
Безвіз України із карибською країною набув чинності — рішення уряду
Ілюстративне фото: pixabay

Кабінет міністрів затвердив угоду про взаємне скасування візових вимог з Сент-Вінсент і Гренадіни, укладену 25 листопада 2020 року. Рішення дозволяє запровадити взаємний безвіз для громадян України й Сент-Вінсент і Ґренадін терміном до 90 днів протягом 180 днів.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 7 квітня.

"Затвердити угоду між Кабінетом Міністрів України та уряду Сент-Вінсент і Ґренадін про взаємне скасування візових вимог", — йдеться у відповідній постанові.

Затвердження угоди внутрішньодержавною процедурою, необхідною для набуття нею чинності. Україна домовилася про безвіз з карибською країною 25 листопада 2020 року у Лондоні.

"Разом з верховним комісаром Сент-Вінсенту і Ґренадін у Великій Британії Ценіо Люїсом ми запустили безвізовий режим. Крок за кроком і всі країни Співдружності стануть безвізовими для українців", — повідомив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко у своєму мікроблозі у Twitter.

Пристайко назвав угоду про безвіз "швидкою дипломатичною перемогою, оскільки дипломатичні відносини між Україною і Сент-Вінсентом і Ґренадінами були встановлені лише в 2019 році".

Довідка. Сент-Вінсент і Гренадини, або Сент-Вінсент і Гренадіни — незалежна держава в групі Навітряних островів Малих Антильських островів. До складу території входять відносно великий острів Сент-Вінсент і близько 32 дрібних островів, які входять до групи Північні Гренадини, а також рифів Тобаго. Населення складає понад 109 тисяч осіб (за переписом 2013 року), офіційною мовою є англійська. Назва країни походить від імені Святого Вінсента та іспанської провінції Гранада.

З заходу країна омивається водами Карибського моря, зі сходу — Атлантичного океану (загальна протяжність берегової лінії острова Сент-Вінсент — 84 км).

Що відомо

  • Кабінет міністрів України затвердив проєкт урядової угоди про двосторонній безвізовий режим з Індонезією.
  • Україна планує підписати угоду про безвізовий режим з Алжиром для пред'явників дипломатичних та службових паспортів.
  • Європейський Союз заявив, що Україна повинна в найкоротші терміни відновити антикорупційну інфраструктуру, нагадавши, що боротьба з корупцією є умовою надання фінансової допомоги та безвізу з ЄС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок