Засновник Telegram Павло Дуров подякував користувачам месенджера за підтримку після його затримання у Парижі, яке тривало чотири дні. Він висловив здивування діями французької влади, яка поклала на нього особисту відповідальність за незаконне використання Telegram іншими людьми через відсутність відповідей від компанії.
Свій пост Дуров опублікував у Telegram.
Дуров пояснив, що Telegram має офіційного представника в ЄС, який приймає та відповідає на запити.
Дуров також наголосив, що французька влада мала безліч способів зв'язатися з ним, як із французьким громадянином, адже він часто бував у французькому консульстві в Дубаї та особисто допомагав їм встановити гарячу лінію з Telegram для боротьби з тероризмом у Франції.
Засновник Telegram назвав звинувачення проти нього "помилковими" і вказав, що правильним підходом було б розпочати правові дії проти самого сервісу, а не використовувати застарілі закони для звинувачення керівника у злочинах третіх осіб на платформі.
"Жоден новатор не створюватиме нові інструменти, якщо знає, що може нести особисту відповідальність за можливі зловживання цими інструментами", — зауважив Дуров.
Дуров також наголосив на складності досягнення правильного балансу між конфіденційністю та безпекою.
"Іноді ми не можемо домовитися з регуляторами якоїсь країни про правильний баланс між конфіденційністю та безпекою. У таких випадках ми готові залишити цю країну," — написав він, нагадавши, як Telegram відмовився надавати ключі шифрування ФСБ Росії у 2018 році, що призвело до спроб заблокувати месенджер у Росії, а також коли Telegram відмовився блокувати канали мирних протестувальників в Ірані.
Дуров підкреслив, що Telegram не є "анархічним раєм", як іноді стверджують у ЗМІ. Компанія щодня видаляє мільйони шкідливих постів і каналів, публікує звіти про прозорість та підтримує гарячі лінії з неурядовими організаціями для обробки термінових запитів на модерацію.
Він також визнав, що з різким зростанням кількості користувачів до 950 мільйонів виникли нові виклики, які полегшили зловживання платформою.
"Я зробив своєю особистою метою значно покращити цей аспект роботи Telegram", — заявив Дуров, пообіцявши поділитися деталями про досягнутий прогрес у найближчому майбутньому.
"Сподіваюся, що події серпня призведуть до того, що Telegram та індустрія соціальних мереж загалом стануть більш безпечними та сильнішими", — підсумував Дуров, дякуючи користувачам за підтримку.
Що відомо про затримання Дурова
Засновника і гендиректора Telegram Павла Дурова затримали в аеропорту Парижа, коли він вийшов зі свого приватного літака в аеропорту Ле-Бурже. Він збирався повечеряти в країні, його супроводжували охоронець та особистий помічник. У Франції Дурову закидають численні звинувачення в порушеннях роботи його соцмережі Telegram, серед яких тероризм, торгівля наркотиками, шахрайство, відмивання грошей і контент, що містить насильство над дитиною. Йому загрожує до 20 років тюрми.
На захист Дурова став американський бізнесмен Ілон Маск.
Посольство РФ у Франції заявило, що вимагає від французької влади забезпечити захист прав Павла Дурова і надати консульський доступ. Російським чиновникам наказали видалити службові листування в Telegram. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що затримання Дурова у Парижі не є політичним рішенням.
Сама соцмережа Telegram ввечері 25 серпня оприлюднила офіційну заяву, де наголосила, що платформа дотримується європейських законів та стандартів модерації.