Філарет відкликав підпис під постановою щодо ліквідації УПЦ КП. У ПЦУ відреагували

Філарет відкликав підпис під постановою щодо ліквідації УПЦ КП. У ПЦУ відреагували

Філарет відкликав підпис під постановою щодо ліквідації УПЦ КП. У ПЦУ відреагували

Почесний патріарх Філарет відкликав свій підпис під постановою Помісного собору Української православної церкви Київського патріархату від 15 грудня 2018 р., який ухвалив рішення щодо ліквідації УПЦ КП. У Православній церкві України вважають, що такою дією Філарет підтверджує добровільне та усвідомлене підписання постанови.

Повідомлення про відкликання підпису, адресоване міністру культури, молоді та спорту України Володимиру Бородянському, опубліковане на сайті ліквідованої УПЦ КП.

Зокрема, вказано, що постанова від 15 грудня 2018 року була скасована постановою Помісного собору УПЦ КП від 20 червня 2019 року, однак у Мінкультури її не реєструють.

"Із огляду на вищевикладене та продовження практики посилань державного органу на постанову, так званого, Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року, повідомляю про відкликання свого підпису під нею", - пише Філарет.

Він обумовлює відкликання підпису положеннями статей 9 та 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статей 22 та 35 Конституції України, якими унеможливлюється погіршення правового становища громадян України, що реалізовують право на свободу совісті в Київському патріархаті.

"Відтак у подальшому підпис Патріарха Київського і всієї Руси – України Філарета під постановою, так званого, Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року надалі прошу вважати недійсним", - зазначає патріарх.

У ПЦУ відреагували на такий крок Філарета. Так, заступник голови правління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій (Зоря) у Facebook написав, що ця заява патріарха Філарета про відкликання підпису - "ще одне свідчення того, що владика встав на шлях неправди, на якому немає благословення Божого".

На його переконання, цією черговою заявою Філарет знову підтверджує, що постанову він підписував, і "всі учасники Собору та всі, хто бачив відеозапис, можуть засвідчити, що робив він це усвідомлено і добровільно".

"Заявляючи не раз про те, що він з послідовниками нібито "вийшов з ПЦУ", владика знову і знову підтверджує як і свою приналежність до ПЦУ, так і дійсність Постанов Помісного Собору УПЦ КП та Об‘єднавчого Соброру 15.12.18, на основі яких він сам, разом з усім Київським Патріархатом, стали невід‘ємною частиною Православної Церкви України. Бо як можна "вийти" - не увійшовши? А якщо увійшов - то на умовах, визначених Собором і Статутом Церкви, а не власною уявою чи мінливим настроєм", - коментує архієпископ Євстратій.

Він також пояснив, що постанова Помісного собору не є договором чи угодою, які можна розірвати, так само спадок та ім‘я Київського Патріархату належить Помісній Церкві, а не є "приватною власністю одного ієрарха, якою він безуспішно прагне розпоряджатися на власний розсуд".

Як відомо:

  • Після юридичної ліквідації УПЦ Київського патріархату очільник УПЦ КП Філарет припинив відносини з ПЦУ та зібрався звертатися з приводу ліквідації церкви до ООН та ОБСЄ.
  • 14 грудня 2019 року Архієрейський собор звернувся до Філарета з закликом до примирення та "припинення самоізоляції".
  • Філарету було залишене пожиттєве право служити у Володимирському соборі та жити в патріаршій резиденцій по вул. Пушкінській у Києві. Філарет у відповідь на це подякував, що його "не викинули на вулицю".
  • Предстоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що почесний патріарх Філарет досі перебуває в самоізоляції, хоча ПЦУ хоче, щоб він "почувався гідно" як людина, яка багато зробила для становлення Української православної церкви.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди