На Кабміні представили кандидатку на посаду голови Харківської обладміністрації

На Кабміні представили кандидатку на посаду голови Харківської обладміністрації

Офiцiйно
На Кабміні представили кандидатку на посаду голови Харківської обладміністрації

Кабінет міністрів України погодив звільнення з посади голови Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера та заслухав кандидатку на його місце — керівницю апарату Дніпропетровської облдержадміністрації Айну Тимчук.

47-річна Айна Тимчук представила своє бачення роботи на посаді голови ОДА на засіданні уряду 25 листопада.

"Прошу підтримати мою кандидатуру на посаді голови Харківської обласної державної адміністрації. Я розумію цей регіон, я працювала чотири роки в Харкові заступником голови та керівником апарату, знаю проблеми регіону", — сказала Тимчук.

  • Айна Тимчук народилася у Дніпропетровську. У 90-х та на початку 2000-х працювала у міськраді, облдержадміністрації та облраді в Дніпропетровську. У 2010-2014 рр. була радницею міського голови з організаційних питань Харківської міськради, заступницею Харківського міського голови — керуючою справами виконавчого комітету міськради. На роботу до Дніпропетровської ОДА повернулася у березні 2014-го, де з 2018 очолює апарат адміністрації.

Напрямками роботи у перші роки Тимчук назвала боротьбу з COVID-19, вирішення питань децентралізації та нового районування.

"Третій крок — це питання прийняття збалансованого обласного бюджету на наступний рік і співпраця з новообраною обласної радою. Депутати обралися за новою системою, вони мають розуміти своє місце у житті області, знати, як працювати, і взаємодіяти з обласною адміністрацією", — вважає Тимчук.

Питання звільнення нинішнього голови Харківської ОДА Олексія Кучера Кабмін погодив без обговорення.

Після розгляду на засіданні уряду питання звільнення Кучера та призначення Тимчук має вирішити президент.

Що відомо

  • 35-річний Олексій Кучер очолює Харківську облдержадміністрацію з 5 листопада 2019 року. До державної служби Кучер був адвокатом. На позачергових парламентських виборах 2019 року переміг у 179 окрузі на Харківщині з результатом 50,61% (37 127 голосів). Склав депутатський мандат у зв'язку з призначенням головою обладміністрації. У жовтні 2020 року балотувався на посаду Харківського міського голови від партії "Слуга народу". Програв із результатом 7,24%.
На початок