Навіщо потрібна сексуальна освіта в школі. Пояснює педагогиня

Навіщо потрібна сексуальна освіта в школі. Пояснює педагогиня

Ексклюзивно
Навіщо потрібна сексуальна освіта в школі. Пояснює педагогиня

Старша викладачка кафедри психології та педагогіки Києво-Могилянської академії Оксана Брик вважає, що в українських школах потрібно запровадити курс сексуальної освіти, аби ліквідувати неграмотність у цьому питанні. Починати сексуальне виховання, на її думку, потрібно з кінця молодшої школи або з початку середньої, коли дитина починає перетворюватися на підлітка.

"Дуже часто саме підлітковий період, період активного фізичного, психологічного, і фізіологічного становлення, дитина (майбутня доросла людина) переживає дуже бурхливо, іноді навіть драматично, тому що він супроводжується великою кількістю складнощів у процесі взаємодії з суспільством, батьками, товаришами. Це перша закоханість та багато в чому все вперше. Дитина має бути до цього готова і розуміти, що відбувається, чому воно відбувається, чи це так завжди буде, чи це потрібно перетерпіти як стихійне лихо, а потім все буде гаразд", – розповіла Брик в ефірі Українського радіо

За її словами, однією з перших почала займатися ліквідацією сексуальної неграмотності Німеччина. З кінця 90-хх років там почали читати курси статевого виховання у школі. Брик вважає, що Україні варто брати приклад у цьому питанні.

"Безпосередніми задачами таких курсів що в Німеччині, що у нас, є освіченість в даній сфері. У першу чергу, ліквідація неграмотності щодо цього, адже дитина дійсно має знати, що відбувається, та бути обізнаною. Крім того, такі курси ставили перед собою задачу підвищення відповідальності за себе, налаштування на осмислені дії в цій сфері, виховання позитивного ставлення до власного тіла, прийняття себе таким як є, виховання відповідальності за себе, свою поведінку, виховання відповідальності за свого сексуального партнера, прищеплення турботи, піклування про нього", - пояснила вона.

Читайте також: "Я_й_Це": львів'янки створили проєкт про безпеку та сексуальну освіту для дітей

Також Брик вважає, що такі курси допоможуть дітям усвідомити питання безпеки сексуальних контактів.

"А це одна із розгалужених задач, тому що потрібно забезпечити те, щоб такі стосунки були безпечними як в плані передачі тих чи інших хвороб, так і запобігання аб’юзивним, маніпулятивним стосункам, різним формам насильства, які дуже часто супроводжують сексуальні стосунки. Все це разом, безумовно, йде на користь психічному здоров’я нації", - наголосила педагогиня.

За її словами, нині в українських школах у цьому питанні майже нічого не відбувається.

"Є курси, які називаються "Забезпечення безпеки життєдіяльності", і там окрім всього іншого є й "про це". А евфемізм "про це" супроводжує нашу освіту, хоча навіть наприкінці Радянського Союзу було введено курси "Етика і психологія сімейного життя", де говорилося й на тему сексуальної освіти. Хоч і пояснювалося більше натяками, а головна увага була приділена тому, якою має бути радянська сім’я. Цього було недостатньо, недостатньо інформації й у сьогоднішніх школах", - додала Брик.

Що відомо

  • Більшість батьків та вчителів погоджуються з тим, що в школах треба викладати сексуальну освіту. Про це йдеться у досліджені аналітичного центру CEDOS.
  • За їхніми даними, твердження про те, що у школі має бути статеве виховання повністю підтримують 60% батьків і стільки ж вчителів. Певною мірою підтримують 24% батьків та 23% вчителів. Лише 8% і 9%, відповідно, проти таких занять.

Читайте також

Як боротися з помилками у шкільних підручниках – пояснює експерт

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди