Туреччина подала заявку на приєднання до БРІКС — Bloomberg

Туреччина подала заявку на приєднання до БРІКС — Bloomberg

ЗМІ

Кілька місяців тому Туреччина подала заявку на приєднання до БРІКСМіждержавне об'єднання, геополітична група п'яти країн: Бразилії, Росії, Індії, КНР, ПАР. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше. через безрезультатну спробу приєнатися до Європейського Союзу (ЄС) та через розбіжності з членами НАТО щодо підтримки зв'язків з Росією. —

Про це пише Bloomberg, посилаючись на джерела, які обізнані з ситуацією.

Зазначається, що Туреччина офіційно попросила приєднатися до групи країн БРІКС, оскільки вона прагне зміцнити свій глобальний вплив і намагається побудувати альянси за межами Заходу.

За словами джерел видання, які говорили на умовах анонімності, Адміністрація президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана вважає, що геополітичний центр тяжіння залежить від розвинутих економік. Тому країна прагне розвивати зв’язки з усіма країнами світу, водночас виконуючи свої зобов’язання як ключового члена Північноатлантичного альянсу (НАТО).

За словами джерел, Туреччина подала заявку на приєднання до БРІКС кілька місяців тому, бо розчарована через відсутність прогресу в її багаторічній спробі приєднатися до Євросоюзу. Заявка також є частково результатом розбіжностей з іншими членами НАТО після того, як Туреччина підтримувала тісні зв’язки з Росією після її вторгнення в Україну в 2022 році.

Міністерство закордонних справ і президент Туреччини відмовилися від коментарів.

Що відомо про групу БРІКС

БРІКС (англ. BRICS) (від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР) — міждержавне об'єднання, геополітична група цих п'яти країн. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше.

Група БРІКС з моменту заснування у 2006 році пройшла через дві хвилі розширення. У 2011 році до початкового складу приєдналася Південна Африка. У серпні 2023 року до об'єднання було запрошено шість нових членів, зокрема Аргентина, але наприкінці грудня вона відмовилася від вступу. П'ять нових членів — Єгипет, Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія та Ефіопія — почали повноцінну роботу в БРІКС з 1 січня.

На початок