Тисячі турків протестують проти суперечливого закону про видалення бродячих собак

Тисячі турків протестують проти суперечливого закону про видалення бродячих собак

ЗМІ
Собака
Собака. Getty Images

Тисячі демонстрантів зібралися в Стамбулі 1 вересня на протести проти нового закону, який, на думку критиків, призводить до вбивства бродячих собак по всій Туреччині.

Про це пише агенція Associated Press.

У Туреччині, за даними влади, налічується близько чотири мільйони бродячих собак. Практично щодня реєструються випадки їхнього нападу на людей. Підготовлений правлячою Партією справедливості та розвитку законопроект спочатку передбачав присипання бродячих собак через 30 днів з моменту їхнього потрапляння до притулку, якщо вони не знайдуть господарів.

Нове законодавство вимагає від муніципалітетів збирати бродячих собак і розміщувати їх у притулках для вакцинації, стерилізації та стерилізації перед тим, як надати їх для "усиновлення". Собаки, які відчувають біль, невиліковно хворі або становлять небезпеку для здоров’я людей, будуть евтаназовані. Початковий проєкт закону також містив положення щодо котів, але цю статтю змінили після громадського обурення.

Це викликало різку критику у суспільстві, під тиском громадськості термін "евтаназія" виключили з документа. Президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що закон необхідний для вирішення "проблеми бродячих собак" у країні.

Протестувальники вимагали скасування закону, розмахуючи плакатами з написами "притулки — це табори смерті" і "скасувати кривавий закон".

"Вони (бродячі собаки — ред.) такі ж живі істоти, як і ми. Ми тут, тому що ми проти їх знищення", — каже один із протестувальників.

Основна опозиційна Республіканська народна партія попросила скасувати закон у Конституційному суді менш ніж через два тижні після його ухвалення.

У звіті, опублікованому асоціацією "Безпечні вулиці та захист права на життя", організацією, яка виступає за вилучення з вулиць усіх бродячих собак, йдеться, що з 2022 року від нападів вуличних собак загинули 65 людей.

На початок