У Луцьку завершується фестиваль "Стравінський та Україна"

У Луцьку завершується фестиваль "Стравінський та Україна"

У Луцьку завершується фестиваль "Стравінський та Україна"
Суспільне Волинь

На завершення XVII фестивалю "Стравінський та Україна" у Луцьку відбулася зустріч, на якій музикознавці, дослідники та артисти з Волині та Польщі говорили про творчість Ігоря Стравінського та демонстрували сучасні зразки автентичного фольклору.

У 2016 році - через століття після написання Стравінським твору "Весна священная"- одночасно в Україні і Польщі з’явилися два компакт-диски фольклору у сучасному виконанні - "Ой, давно-давно" Алли Опейди та "Ой бором, бором" Манюхи Біконт, розповів керівник фестивалю Василь Ворон.

На одному із останніх концертів фестивалю ці два проєкти знаменитого композитора звели воєдино.

На закриття фестивалю до Луцька приїхала польська співачка Манюха Біконт та джазовий музикант Ксаверій Вуйцінський. Декілька останніх років музиканти у різних країнах світу представляють українські народні пісні. В Україні з концертом - вперше.

У Луцьку завершується фестиваль "Стравінський та Україна"
Манюха Біконт та Ксаверій Вуйцінський. Суспільне Волинь

Нагадаємо, XVII фестивалю "Стравінський та Україна" у Луцьку стартував 1 жовтня у перший день фестивалю виступали музиканти академічного симфонічного оркестру з Тернополя. Офіційне закриття фестивалю відбудеться 25 листопада.

Довідково: у Луцьку вперше був проведений музичний фестиваль "Стравінський та Україна" у 1994 році, відтоді на відкритті фестивалю нагороджують волинських митців, представників культури та мистецтва іменними обласними преміями. Всього за попередні роки дипломами та грошовими винагородами відзначено 165 лауреатів Волині.

Читайте також: "Третій міжнародний літературний фестиваль "Фронтера" стартував у Луцьку"

Вибір редакції

На початок