F-16 в Україні навряд збили "дружнім вогнем" — джерела NYT

F-16 в Україні навряд збили "дружнім вогнем" — джерела NYT

ЗМІ
F-16 в Україні навряд збили "дружнім вогнем" — джерела NYT
Портрет Олексія Меся, пілота F-16, який загинув 26 серпня, коли винищувач упав. Прощання з пілотом відбулося 29 серпня 2024 року. Повітряне командування "Захід" Повітряних Сил ЗС України/Facebook

"Дружній вогонь" від української системи ППО Patriot, ймовірно, не був причиною збиття F-16, коли загинув пілот Олексій "Мунфіш" Месь 26 серпня. Можливо, в літаку була механічна несправність або пілот помилився під час керування.

Про це пише американське видання New York Times, посилаючись на коментарі двох високопоставлених військових чиновників США.

В суботу, 31 серпня, двоє посадовців анонімно зазначили, що дружній вогонь, ймовірно, не був причиною збиття F-16, і що американські та українські слідчі розглядають різні варіанти, такі як механічна несправність або помилка пілота.

Натомість пілот й ексчиновник військово-повітряних сил України Анатолій Храпчинський повідомив NYT, що "до втрати F-16 могло призвести багато речей, серед яких технічний стан літака, помилка пілота, зовнішні фактори. За його словами, не виключено, що осколки знищеної ракети могли влучити у життєво важливу частину літака.

"На цю мить слідство розглядає всі версії, зокрема і дружній вогонь", — додав Храпчинський.

Раніше західний чиновник у п’ятницю припустив, що троща сталася внаслідок так званого дружнього вогню від батареї ракет Patriot.

Що відомо про катастрофу F-16, в якій загинув Олексій Месь

29 серпня Повітряне командування "Захід" Повітряних сил Збройних сил України заявило, що 26 серпня, захищаючи Україну під час російської масованої атаки, загинув льотчик Олексій Месь.

Джерело Суспільного у Міністерстві оборони України пізніше підтвердило, що Олексій "Мунфіш" Месь загинув, пілотуючи винищувач F16. За даними джерела, розслідування причини катастрофи наразі тривають, втім вона трапилася не безпосередньо через удар російських військ.

Українській службі Голосу Америки на умовах анонімності представники Повітряних Сил ЗСУ повідомили, що розглядаються різні версії, зокрема "дружній вогонь" своїх ППО, технічну несправність і помилку пілота. До розслідування також долучились партнери зі США.

На початок