Українка увійшла до списку найвпливовіших жінок року BBC

Українка увійшла до списку найвпливовіших жінок року BBC

Українка увійшла до списку найвпливовіших жінок року BBC
іnnovatorsunder35.com

Підприємиця українського походження Анастасія Волкова опинилась у списку ста найбільш впливових та надихаючих жінок року за версією BBC.

Відповідний рейтинг оприлюднений на сайті BBC.

Анастасія Волкова є засновницею агротехнічного стартапу Flurosat, що надає технологічні послуги аграрному бізнесу в різних країнах світу. Компанія допомагає фермерам оцінити стан їхнього врожаю на підставі дослідження мульти- та гіперспектральних знімків та зображень, отриманих за допомогою супутників і дронів. Стартап допомагає виявити фактори стресу, які призводять до зниження врожайності, а також дає відповідні рекомендації фермерам.

Що відомо про Анастасію Волкову

Анастасія народилася в Україні, де отримала першу технічну освіту, проте у 2015 році вирушила до Австралії у Сідней, де планувала займатися наукою та захистити докторську дисертацію з аеронавтики. Проте, захопившись роботою з дронами, у 2016 році заснувала Flurosat. Нині послугами компанії користується понад тисяча компаній у 15 країнах світу.

"Моя пристрасть - спостереження за Землею, автоматизація та ефективність. Ніщо не розчаровує так, як неефективність, особливо у світовому масштабі. Я вірю, що світ може стати кращим місцем, якщо ми прийматимемо розумніші рішення. Моє захоплення дистанційним зондуванням, на мою думку, зробить революцію в способі управління нашими економіками", - написала Волкова у своєму профілі у Linkedin.

Українка увійшла до списку найвпливовіших жінок року BBC
Волкова на фото для австралійського видання "Create". 31 грудня 2018 року. createdigital.org.au

За даними профілю, вона має три наукові ступені та закінчила докторську дисертацію з автоматичних навігаційних систем. Раніше цього року видання MIT Technology Review, яке видається Массачусетським технологічним інститутом, включило Волкову до списку новаторів віком до 35 років.

Окрім того, у 2017 році вона виступила на TedxSydney з лекцією про те, як доставляти добрива з мінімальними втратами та допомагати фермерам.

Також у переліку опинились й інші жінки-новатори. Діяльність багатьох з них пов’язана із протидією пандемії COVID-19.

Хто ще у топ-100

Голова Космічного агентства ОАЕ Сара Аль-Амірі – міністерка Об’єднаних Арабських Еміратів із передових технологій та голова Космічного агентства країни Сара Аль-Амірі увійшла до списку за участь у марсіанській місії ОАЕ, яка стане першим міжпланетним проєктом серед арабських країн. Очікується, що орбітальний апарат "Амаль" (у перекладі з арабської – "Надія") здійснить посадку на Марсі у лютому 2021 року та збере дані про клімат червоної планети та її погоду.

Вірусологиня Сара Гілберт. Після того, як китайські вчені опублікували генетичні дані про новий коронавірус, Сара і її команда в Оксфорді розпочали роботу над створенням вакцини проти COVID-19. Результати випробувань показують 70% ефективності, але дослідники кажуть, що цифра може досягати 90%, якщо змінити дозування.

Сара здобула освіту в галузі мікробіології, біохімії, молекулярної вірусології й вакцинології та з 2014 року займається розробкою вакцин проти нових хвороб.

Докторка Лео Йі-Сін керує сучасним Національним центром інфекційних захворювань Сінгапуру, який відповідає за боротьбу зі спалахами інфекційних захворювань. Крім роботи в авангарді боротьби країни з COVID-19, вона протягом десятиліть удосконалювала лікування ВІЛ в Сінгапурі, а також очолювала дослідницькі команди під час багатьох спалахів інфекційних захворювань, включно із SARS. Вона поєднує свої робочі обов'язки з роллю матері трьох дітей.

Керівниця лабораторії біології судин та ангіогенезу IRCCS MultiMedica Адріана Альбіні. Вона також очолює Фонд MultiMedica, стала першою італійкою, яку обрали до складу ради директорів Американської асоціації досліджень раку. У ролі президентки Клубу найкращих італійських жінок-вчених вона займається просуванням жінок-дослідників. Також Альбіні є чемпіонкою з фехтування – вона здобула бронзу на чемпіонаті світу серед ветеранів у 2018 році та срібло на змаганнях серед ветеранів Європи у 2015 році.

Пардіс Сабеті – професорка Гарвардського університету, Інституту Броуда Массачусетського технологічного інституту і Гарварда, а також Медичного інституту Говарда Хьюза. Вона зробила свій внесок у дослідження геноміки людей та мікробів, теорію інформації, а також у діяльність з нагляду за інфекційними захворюваннями та сприяла розвитку освіти в сільській місцевості у Західній Африці.

У 2014 році Сабеті опинилась у команді борців з вірусом Ебола, отримала звання "Людини року" журналу Time, а також увійшла до списку 100 найвпливовіших людей за версією того ж видання. Також вона знімається в освітньому відеосеріалі та є солісткою рок-гурту Thousand Days.

Докторка із громадської охорони здоров’я Нісрін Альван – науковиця іракського походження з Великобританії, яка досліджує здоров'я і жінок і дітей, приділяючи особливу увагу питанням вагітності. Під час пандемії COVID-19 вона підвищила обізнаність країн про необхідність вимірювання і вирішення не тільки проблем смертності, а й довготривалих захворювань, викликаних вірусом, зокрема.

Професорка Дам Елізабет Аніонву є заслуженою професоркою Університету Західного Лондона. Вона вивчає серповидноклітинну анемію і таласемію, а також брала участь у кампанії за відкриття пам’ятнику медсестрі Мері Сікол з Ямайки, яка брала участь у Кримській війні у XIX столітті. Вона була ключовою фігурою у вивченні непропорційного впливу COVID-19 на етнічні меншості Великої Британії.

Також до списку увійшли очільниця коаліційного уряду Фінляндії, що складається лише з жінок, Санна Марін, зірка нових фільмів "Аватар" і "Марвел" Мішель Йео, а також акторка та активістка із боротьби з кліматичними змінами Джейн Фонда.

Ефіопська футболістка Лоза Абера Джайнор - два сезони виступала за "Хавасса Сіті" в ефіопській прем'єр-лізі серед жінок, протягом цього часу вона стала найкращим бомбардиром клубу. Зараз вона - професійна футболістка та членкиня національної збірної Ефіопії.

Худа Абуз - марокканська реперка, яка стала відома завдяки унікальному стилю та ліричним пісням. Вона захищає права жінок та гендерну рівність. Враховуючи те, що марокканська реперська сцена майже повністю належить чоловікам, Абуз вважає свою творчість інструментом змін.

Ріна Актер - під час пандемії разом із командою вона забезпечувала близько 400 прийомів їжі на тиждень - включаючи рис, овочі, яйця та м'ясо - працівникам комерційного сексу в Дацці, які опинились без клієнтів і, отже, не мали можливості себе прогодувати. Сама Ріна також раніше працювала у цій сфері.

На початок