Лісові пожежі в південноамериканській країні Болівії охопили 18 муніципалітетів Санта-Крус, Бені та Пандо. Фермери евакуюються. Це наймасштабніші пожежі у країні за 14 років.
Про це пишуть Reuters та болівійське видання Los Tiempos.
Лісові пожежі в Болівії — найпотужніші за 14 років. Згідно з супутниковими даними бразильського агентства космічних досліджень Inpe, в країні зареєстровано 36 800 вогнищ, що поступається рекордному за кількістю пожеж 2010 року.
Загоряння вразили 53 громади у 18 муніципалітетах департаментів Санта-Крус, Бені та Пандо. Два експерти попередили про незворотну шкоду біорізноманіттю.
3 мільйони гектарів землі в Болівії вигоріли, а пік пожежонебезпечного сезону ще наближається: вся Південна Америка входитиме в сезон інтенсивних пожеж, пік якого зазвичай припадає на серпень і вересень, до приходу весняних дощів (у Південній півкулі Землі зараз зима — ред.).
На тлі цього фермери збирають свої речі та евакуюються з охоплених пожежами регіонів у більш безпечні, а військовослужбовці збройних сил патрулюють постраждалі райони.
Уряд Болівії звернувся по міжнародну допомогу, бо його пожежні команди не справляються. Добровольці серед корінних жителів намагалися захистити землю, яку вони використовують для землеробства і скотарства.
"Ми живемо завдяки сільського господарства, а зараз нічого не росте, все висохло", - сказала Марія Суарес Моконхо, вождь корінної громади, яка очолює групу волонтерів, і додала, що через пожежі знищується також запас їжі та води для людей.
Від пожеж є також шкода для здоров'я місцевих жителів. У Санта-Крузі медики допомагали 3762 пацієнтам із такими симптомами, як шлунково-кишкові проблеми через забруднення води, офтальмологічні проблеми та захворювання горла через дим.
На гасіння пожежі у 12 муніципалітетах, де вирують пожежі, виділили 405 рятувальників.