В Україні з’являться е-ветпаспорти для домашніх тварин. Що відомо

В Україні з’являться е-ветпаспорти для домашніх тварин. Що відомо

В Україні започатковано проєкт із запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин, ініційований Міністерством аграрної політики та продовольства спільно з Держпродспоживслужбою та Мінцифрою. Він передбачає запровадження ветпаспортів для тварин та майбутній запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

У відомстві розповіли, що проєкт передбачає зміни в процедурі видачі ветеринарних паспортів, адже раніше видавати офіційні документи для тварин мали право тільки державні заклади ветеринарної медицини.

Запуск проєкту проходитиме у два етапи:

  • Перший етап запланований на осінь 2024 року. Він почнеться із запуску Єдиного реєстру домашніх тварин, де можна буде зареєструвати домашнього улюбленця під час візиту до ветеринара і сформувати електронний ветеринарний паспорт.

При цьому послуга надаватиметься безплатно державними та ліцензованими приватними ветеринарними лікарями, які стали учасниками проєкту і мають доступ до реєстру (перелік таких лікарів по всій Україні можна буде побачити на мапі ветклінік на порталі проєкту pet.gov.ua).

У реєстрі зберігатиметься вся інформація про тварину включно з історією щеплень. Реєстр також полегшить пошук загублених котів, собак і тхорів, їхню ідентифікацію та повернення власникам.

  • Під час другого етапу, коли реєстрація домашніх тварин стане масовою і реєстр достатньо наповниться, команда проєкту запустить відображення ветеринарних паспортів у застосунку "Дія".

Крім цього у подальших планах — інтеграція Єдиного державного реєстру з міжнародними базами даних домашніх тварин, зокрема Europetnet.

Зазначається, що цю ініціативу уже підтримали міжнародні та українські зоозахисні організації та ветеринарна спільнота.

Зокрема Міжнародний фонд захисту тварин (IFAW) надав спеціальний грант, у рамках якого майже 7000 котів та собак були безплатно чиповані та вакциновані від сказу та інших захворювань, а 20 ветеринарних лікарів здійснили тестування Реєстру на практиці.

На початок