Google та Національне наукове агентство Австралії (CSIRO) оголосили про початок масштабного партнерства, спрямованого на розробку новітнього програмного забезпечення для захисту критичної інфраструктури країни від кібератак.
Про це пише Reuters.
Проєкт передбачає створення програмного забезпечення, яке автоматично виявлятиме та виправлятиме вразливості мереж, забезпечивши безперебійну роботу важливих для держави об'єктів, таких як лікарні, оборонні установи та енергетичні компанії.
Співпраця між Google та CSIRO виникла на тлі зростальної загрози кібератак, що дедалі частіше націлюються на критичні об'єкти Австралії. За останні два роки кількість таких атак різко зросла, що призвело до витоку особистої інформації мільйонів австралійців. У відповідь на це уряд Австралії запровадив жорсткіші вимоги до операторів критичної інфраструктури, зобов’язавши їх не лише повідомляти про кіберінциденти, але й запобігати їм.
Створюване програмне забезпечення буде адаптоване відповідно до законодавчих вимог Австралії, що є важливим кроком у боротьбі з глобальною проблемою вразливості програмних ланцюгів постачання.
Як зазначив керівник напряму безпеки Google Cloud в Австралії та Новій Зеландії Стефан Августакас, Австралія стала лідером в ухваленні законодавчих заходів для контролю та протидії ризикам кібербезпеки.
Партнерство об’єднає наукові дослідження CSIRO з наявними базами даних про вразливості та хмарними сховищами Google. Важливою особливістю цього проєкту є те, що результати досліджень та розробки будуть доступні широкому загалу, надаючи операторам критичної інфраструктури легкий доступ до інформації, необхідної для безпеки їхніх мереж.
Цей проєкт є частиною масштабної ініціативи Google, у межах якої компанія зобов'язалася інвестувати 1 мільярд австралійських доларів протягом п'яти років на розвиток кібербезпеки в Австралії.
Проєкт із CSIRO має на меті створення програмного забезпечення, яке буде більш відповідати місцевим регуляторним нормам, що сприятиме підвищенню рівня довіри та забезпеченню високої якості захисту.