Дочірня компанія німецького оборонного концерну Rheinmetall у Південно-Африканській Республіці не виконала контракт із Польщею, для якої мала виготовити 50 тисяч боєприпасів калібру 155 мм. Уряд ПАР непокоївся, що ці боєприпаси потраплять в Україну.
Про це йдеться в матеріалі Rzeczpospolita.
Коли почалася повномасштабна війна Росії проти України, у Польщі зрозуміли, що їм потрібно запастися снарядами, а боєприпасів 155 мм натоді було лише 10-20 тисяч. Жодне підприємство в Польщі на сьогодні не має потужностей для виробництва такого калібру. У Варшави в планах — запастися мільйоном.
Через кілька місяців після початку вторгнення Польща підписала контракт із Rheinmetall на 50 тисяч снарядів, але жодного не отримала.
У підрозділі Міноборони Польщі, в Агентстві озброєння, на запит Rzeczpospolita про контракт відповіли, що його розірвано 20 липня 2023 року "у зв’язку з проблемами, пов’язаними з виконанням контракту субпідрядником". Rheinmetall не відповів журналістам.
За даними RP, боєприпаси для Польщі мала виробляти південноафриканська компанія Rheinmetall Denel Munition. Це дочірня компанія німецького концерну, в якій йому належить 51%. акції.
Постачання боєприпасів до Польщі блокував уряд Південно-Африканської Республіки, побоюючись, що снаряди потім потраплять в Україну. Rzeczpospolita додає, що ПАР має зв'язки з Росією, зокрема, обидві країни співпрацюють через альянс БРІКСВід англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР — міждержавне об'єднання, геополітична група цих п'яти країн. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше.
У липні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що у 2025 році його країна спрямує на армію 5% валового внутрішнього продукту (ВВП).