У вівторок очільник Кремля Володимир Путін здійснив візит до Чечні, де оглянув війська та добровольців, які готуються до участі в бойових діях в Україні. Це перша поїздка Путіна до республіки Північного Кавказу за 13 років.
Про це повідомляє Reuters.
Поїздка відбулася на тлі ескалації війни між Росією та Україною, зокрема після того, як українські сили здійснили операцію в Курській області РФ.
Під час огляду військових у Гудермесі, в Російському університеті спеціальних сил, Путін звернувся до солдатів і підкреслив, що навчання на стрільбищі не можна порівняти з реальними бойовими діями.
Цей візит відбувся на тлі значних викликів для російської армії, яка продовжує зазнавати труднощів на фронті в Україні. Українські сили, які раніше прорвалися через кордон у Курській області, продовжують викликати занепокоєння в Кремлі, оскільки цей інцидент став серйозним ударом по престижу російської армії та особисто Путіна.
Рамзан Кадиров, який перебуває під санкціями США за порушення прав людини та участь у мобілізації чеченських військ для війни в Україні, на окремій зустрічі з Путіним заявив, що з початку війни в Україну відправили понад 47 000 чеченських військових, зокрема близько 19 000 добровольців.
Як пише видання, візит Путіна до Чечні підкреслює важливість ролі чеченських військ у військових зусиллях Росії, а також демонструє підтримку з боку Кремля чеченському лідеру Кадирову, який залишається однією з найбільш впливових фігур у регіоні та в російській військовій структурі.
Бої у Курській області РФ
6 серпня в Міністерстві оборони Росії заявили про прорив українськими військами кордону і початок боїв у Курській області. Через добу на це відреагував лідер Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували достовірність відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області. Але українська влада лише 12 серпня підтвердила, що ЗСУ присутні в Курській області — президент Володимир Зеленський доручив підготувати гуманітарний план для території, а головнокомандувач Олександр Сирський заявив, що під контролем Сил оборони 1000 кв. км Курської області.
Бої в Курській області Росії прокоментували в США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. У Китаї заявили, що уважно стежать за ситуацією, й закликали сторони до деескалації.