Демократична партія США затвердила платформу, де прописана підтримка України

Демократична партія США затвердила платформу, де прописана підтримка України

З’їзд Демократичної партії США
Кандидатка у президенти США від Демократичної партії, віце-президентка Камала Гарріс і президент Джо Байден під час національного з’їзду Демократичної партії 19 серпня 2024 року у Чикаго. AP/J. Scott Applewhite

Делегати національного з’їзду Демократичної партії проголосували за схвалення своєї партійної платформи на 2024 рік, у якій викладено пріоритети для партії, і зокрема йдеться про продовження підтримки України у протистоянні агресії РФ. В тексті документа Байдена декілька разів називають кандидатом на другий термін попри те, що він зняв свою кандидатуру на користь віцепрезидентки Камали Гарріс. Штаб Демократичної партії пояснив, що комітет з питань платформи проголосував за схвалення платформи 16 липня, за кілька днів до того, як Байден відмовився від участі в перегонах.

"Платформа Демократичної партії 2024" опублікована на сайті політсили.

"Під керівництвом президента Байдена США непохитно були поряд із нашими європейськими союзниками, захищаючи принципи суверенітету, стримуючи подальшу російську агресію, захищаючи наші спільні цінності та роблячи важливі інвестиції для забезпечення безпеки Сполучених Штатів і наших трансатлантичних союзників у наступні роки”, – йдеться у документі.

Також зазначається, що адміністрація президента США переслідує три цілі в Україні, серед яких захист українського суверенітету, збереження єдності трансатлантичних альянсів США і запобігання ескалації і прямого конфлікту з Росією.

"США досягли успіху на всіх трьох фронтах.Під керівництвом президента Байдена Америка надала Україні зброю, а також дипломатичну та економічну підтримку, необхідну для захисту її суверенітету від російської агресії", — йдеться у документі.

У ""Платформі" наголосили, що підтримка України допомогла створити численні робочі місця в самій Америці, а також створенню арсеналу для захисту самих США і підтримки демократій за кордоном.

Також зазначається, що США і союзники згуртували коаліцію з приблизно 50 країн, щоб надати "вкрай необхідну безпекову допомогу Україні" та скоординували "безпрецедентні міжнародні дії для застосування жорстких санкцій до Росії та притягнення Путіна до відповідальності на світовій арені".

Зазначається також що адміністрація Байдена-Гарріс допомогла захистити цивільне населення України та енергетичну інфраструктуру від російських атак і працювала над відновленням українського сільськогосподарського виробництва.

У документі також ідеться про те, що на відміну від Дональда Трампа, Байден не погрожував виходом США з НАТО і не відмовляв в допомозі Україні.

"І зараз за зачиненими дверима Трамп підтримує політику підштовхування України до здачі суверенної території Путіну", — йдеться в документі.

У документі наголошується на тому, що адміністрація США "ніколи не відвернеться від своїх союзників" та "продовжуватиме підтримувати Україну, щоб зупинити злочини Путіна та стримати загрозу від Росії для союзних держав і життєво важливих інтересів Америки".

Зазначимо, що в тексті документа Байдена називають кандидатом на другий президентський термін, попри те, що він зняв свою кандидатуру на користь віцепрезидентки Камали Гарріс.

Як пише АР, у штабі Демократичної партії пояснили, що комітет з питань платформи проголосував за схвалення платформи 16 липня, за кілька днів до того, як Байден відмовився від участі в перегонах і підтримав Гарріс. Тому в документі неодноразово згадується “другий термін Байдена” та досягнення його адміністрації. "Платформа" також описує роботу Гарріс на посаді віцепрезидентки, але не згадує про її висування в президенти. В документі також не викладені подробиці її поглядів на ключові питання.

Співголова комітету "Платформи", мер Тусона (Арізона) Регіна Ромеро наголосила, що документ містить "внесок з усіх куточків партії" та має "перспективне бачення нашої партії, яке повторює голос усіх".

Платформу затвердили в залі голосуванням.

АР зазначає, що Гарріс виклала низку нових економічних пропозицій минулого тижня, але в іншому випадку не оприлюднила детальний перелік своїх політичних позицій з моменту, коли оголосила про участь у виборах.

"У будь-якому разі кандидати не зобов’язані дотримуватися платформи своєї партії, а часто й не дотримуються цього. Те, що висловлюється платформами, зазвичай мало впливає на перегони і навряд чи матиме великий вплив на день виборів", — пише агентство.

Президентські вибори у США 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада цього року. 19 липня колишній президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп офіційно погодився балотуватися у президенти США від Республіканської партії.

Джо Байден 21 липня оголосив, що знімає свою кандидатуру з президентських виборів. Він додав, що в інтересах його партії та країни, аби він пішов у відставку та зосередився виключно на виконанні обов’язків президента до кінця свого терміну. Після цього Гарріс заявила, що має намір брати участь у виборах президента США замість Джо Байдена.

25 липня Гарріс офіційно оголосила, що братиме участь у виборах президента США.

2 серпня Камала Гарріс офіційно отримала необхідну кількість голосів делегатів, щоб стати кандидатом у президенти США від Демократичної партії і першою темношкірою жінкою на чолі великого партійного списку.

6 серпня Камала Гарріс обрала кандидатуру віцепрезидента. Це — Тім Волз, губернатор Міннесоти.

На початок