Польську журналістку судитимуть за шпигунство та співпрацю з росіянином, який брав участь в обміні колишніх вʼязнів між Росією й Заходом.
Про це повідомляють видання Notes from Poland та Frontstory.
За версію видань, журналістка, імʼя якої не розголошують, нібито мала романтичні стосунки зі шпигуном протягом двох років, які він прожив у Польщі.
Шпигун, якому, ймовірно, допомагала журналістка, уродженець Росії Павло Рубцов, але в дитинстві переїхав до Іспанії й і працював журналістом під імʼям Пабло Гонзалес. Проте він переїхав до Польщі, де в лютому 2022 року його затримали із місцевою журналісткою. Обом висунули звинувачення в шпигунстві.
Frontstory повідомляє, що журналістка з Рубцовим орендували квартиру у Варшаві, де той мешкав щонайменше з 2019 року. Він активно будував звʼязки з журналістами, іноземними кореспондентами й активістами в польській столиці.
Національна прокуратура підтвердила, що журналістку звинувачують у "співучасті в злочині за шпигунство". Проте видання пише, що прокурори не висунули б таких звинувачень, якби вважали, що дівчина усвідомлювала, що допомагає іноземному шпигуну, адже цей злочин неможливо скоїти ненавмисно.
Журналістку відпустили у 2022 році, а росіянин перебував під вартою до обміну вʼязнями між Росією й країнами Заходу. Посилаючись на прокуратуру Frontstory пише, що справа проти полячки "триває звичайним чином".
Після звільнення дівчина повернулася до роботи журналісткою – переважно в міжнародні медіа.
Зо відомо про обмін між РФ та Заходом
31 липня в Анкарі відбувся обмін ув'язненими між РФ та країнами Заходу. Загалом обміняли 24 людей. Зокрема, американського журналіста Евана Гершковича, військового Пола Вілана, російських журналістів та активістів Володимира Кара-Мурзу, Алсу Курмашеву та інших. В Росію повернулися полковник ФСБ Вадим Красіков, що відбував покарання в Німеччині за вбивство чеченського командира, та ще дев'ять росіян, частину яких в країнах Європи засудили за шпіонаж.
В операції брали участь сім країн: Сполучені Штати, Німеччина, Польща, Словенія, Норвегія, Росія та Білорусь. Це найбільший обмін засудженими між Росією та Заходом із часів Холодної війни.