Мобільні оператори та великі інтернет-провайдери, які виконують вимоги Національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ) щодо забезпечення інтернет-доступу під час знеструмлень, зможуть бронювати 100% працівників. Відповідні зміни до постанови № 76 були ухвалені урядом.
Про це Суспільному повідомили у пресслужбі Мінцифри.
Для цього компанії мобільних операторів повинні мати дохід понад 200 млн грн, а інтернет-провайдерів — понад 20 млн грн. Підприємствам необхідно отримати статус критичності за вказаними критеріями. А працівники, яких подають до списків на бронювання, мають працювати в штаті компанії на повну зайнятість не менш ніж 3 місяці.
Компанії інтернет-провайдерів, які мають статус критичності, але їхній дохід менш ніж 20 млн грн на місяць, зможуть бронювати понад 50% персоналу технічних працівників. Це можливо, якщо провайдер сформував аварійно-відновлювальні бригади для обслуговування мереж та абонентів, має технологічний транспорт, обладнання й матеріали, необхідні для підтримання роботи мереж під час знеструмлень, відновлення мереж під час їх руйнування та надає послуги на територіях Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та в Києві.
"Президент поставив завдання стабілізувати мобільний звʼязок та інтернет під час знеструмлень, рішення про бронювання працівників — один із необхідних кроків. Знеструмлення не повинні впливати на базові життєві потреби людей", — зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
24 липня Федоров повідомив, що у рамках роботи над стабілізацією мобільного звʼязку та інтернету під час знеструмлень Міністерство цифрової трансформації працює, зокрема, над бронюванням військовозобовʼязаних співробітників ремонтних бригад.
2 липня президент України Володимир Зеленський доручив віцепремʼєр-міністру — міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову на найближчому засіданні Ставки подати аналіз щодо операторів звʼязку. А саме — що робиться для гарантування звʼязку в умовах відключень електрики та хто з операторів звʼязку не дотримується відповідних рішень.