Тисячі людей на сході Індії вийшли на акції протесту. Мітинги почалися 15 серпня, на День незалежності країни. Причиною стало зґвалтування та вбивство 31-річної лікарки в Калькутті. Індійці вимагають кращої безпеки та умов у медичних містечках і лікарнях.
Про це повідомляють правозахисні організації Human Rights Watch та Amnesty International, а також пишуть світові ЗМІ, як-от Reuters та Guardian.
Убивство лікарки
9 серпня 31-річна лікарка-стажерка була знайдена мертвою в конференц-залі медичного коледжу та лікарні RG Kar у Калькутті, столиці штату Західна Бенгалія на сході Індії. Вона заснула в цьому приміщенні після 36-годинної робочої зміни. Правозахисники підкреслюють, що для персоналу не було спеціального місця для відпочинку.
Лікарку зґвалтували та вбили. Експертиза показала, що на її тілі були травми і переломи, що свідчить про жорстокий напад. За підозрою в злочині заарештували чоловіка — одного з волонтерів лікарні.
13 серпня Верховний суд Калькутти передав справу до Центрального бюро розслідувань (CBI), посилаючись на відсутність значного прогресу та можливість знищення доказів. Також суд зазначив серйозні прорахунки з боку адміністрації лікарні. Багато протестувальників стверджували, що адміністратор лікарні Калькутти звинуватив жертву та намагався приховати злочин, пише HRW.
Протести
Після цього випадку протести жінок і лікарів тривали кілька днів. У понеділок 12 серпня тисячі медиків Індії припинили надання більшості послуг, оголосивши страйк. Вони вимагають справедливості для злочинців і кращої безпеки в лікарнях: суворішого контролю за тими, хто заходить у приміщення медзакладів, більше камер відеоспостереження та більше охорони.
Демонстрації набули нової сили вранці в четвер, 15 серпня, у День незалежності Індії. Організатори сказали, що обрали День Незалежності, щоб запитати: коли жінки отримають незалежність?
Жінки маршували, вигукуючи "Поверніть ніч" — посилаючись на те, що лікарку вбили саме вночі. Коли учасники маршу проходили повз будинки, деякі мешканці приєднувалися до ходи.
14 серпня невідомі напали на співробітників RG Kar, які мирно протестували, і розгромили частини державного медичного коледжу та лікарні.
Протестувальників також обурило те, що директор лікарні, в якій сталося вбивство, Сандіп Гош пішов у відставку після інциденту, проте вже за добу очолив іншу лікарню.
В Індії діють такі закони, як POSH Act, спрямовані на боротьбу з насильством щодо жінок і захист їх від сексуальних домагань на робочому місці. Законодавство було посилене після того, як у 2012 році теж були протести внаслідок групового зґвалтування та вбивства в Делі. Але організація Human Rights Watch стверджує, що ці закони діють здебільшого на папері.